Yozgi turizm maktabi ishtirokchilari ko‘hna Xiva shahriga sayohat qilishdi
Urganch davlat universitetida tashkil etilgan yozgi turizm maktabi ishtirokchilari rejaga muvofiq qadimiy va navquron Xiva shahri bo'ylab sayohat uyushtirishdi.
Unda Xitoy Xalq Respublikasining Gansu qishloq xo‘jaligi universiteti hamda "TIQXMMI" Milliy tadqiqot universiteti talabalari universitetimiz mas′ullari va gid hamrohligida Xiva shahri "Ichan qal'a" majmuasidagi ziyoratgohlar, muqaddas qadamjolar, tarixiy obidalar, yodgorlik-majmualari, muzeylar, yangi barpo etilgan obektlar boʻylab  sayohat qildilar va tariximiz haqida qiziqarli ma′lumotlarga ega bo′ldilar.
Sayohat davomida koʻhna Xorazmning oʻziga xos asori atiqalari, milliy madaniyatimiz va urf-odatlarimizni aks ettiruvchi buyumlar barcha mehmon talabalarning eʼtiborini jalb qildi. Sayohatchilar ziyoratgohlarini ziyorat qilish bilan birga, Ko'hna Xiva shahrining qadimiy obidalari tarixi bilan  yaqindan tanishishdi.

Участники летней школы туризма отправились в древний город Хива
Участники летней школы туризма, организованной в Ургенчском государственном университете, согласно плану организовали поездку в древний и современный город Хиву.
В рамках него студенты Ганьсуского сельскохозяйственного университета Китайской Народной Республики и Национального исследовательского университета «ТИИМСХ» в сопровождении представителей нашего университета и гида посетили святыни, сакральные места, исторические памятники, мемориальные комплексы, музеи, построенные новые здания в комплексе «Ичан Кала» Хивы. Они осмотрели объекты и получили интересную информацию о нашей истории.
В ходе поездки внимание всех приезжих студентов привлекли уникальные предметы старины старого Хорезма, предметы, отражающие нашу национальную культуру и традиции. Наряду с посещением святынь путешественники ознакомились с историей древних памятников Старой Хивы.