Urganch davlat universiteti Kengashi a’zolari Kimyoviy texnologiyalar fakultetida yigʻildi
Bugun, 29-iyun kuni Urganch davlat universiteti Ilmiy kengashi raisi, universitet rektori Baxrom Abdullayev boshchiligida kengashning barcha aʼzolari Kimyoviy texnologiyalar fakultetiga tashrif buyurishdi.  Dastlab fakultetning ilmiy innovatsion ko’rgazmasi bilan yaqindan tanishdilar. U yerda fakultet olimlari, doktorant va magistrlarining ilmiy loyihalari va innovatsion ishlanmalari namoyishga qoʻyilgan. Kengash aʼzolari koʻrgazmadan oʻrin olgan mahsulotlarga katta qiziqish bildirishdi.
Shuningdek, fakultetga tashrifi doirasida Xorazm innovatsion texnoparkida ishlab chiqarilayotgan mahsulotlarni borib koʻrishdi. Fakultet professor-oʻqituvchilari va talabalarining ilmiy tadqiqotlari samarasida ishlab chiqarilishi yoʻlga qoʻyilgan oziq-ovqat mahsulotlarning tayyorlanish jarayoni bilan tanishishdi.
Urganch davlat universiteti Kengashining 2023-2024-oʻquv yilidagi soʻnggi, 11-majlisi Kimyoviy texnologiyalar fakultetida oʻtkazildi. Kengash universitet rektori Baxrom Abdullayev raisligida va Kengash a’zolari ishtirokida bo‘lib o’tdi.
Dastlab anʼanaga muvofiq Kengash yig’ilishi jamoa uchun quvonchli xabarlar bilan boshlandi. Universitetning bir guruh professor-oʻqituvchilari, jumladan, I.Madaminov, S.Ro’zmetov va O’.Rajabovlarga Dotsentlik diplomlari hamda U.Rahimova, N.Sattarov, G.Saparova va M.Bekchanovalarga PhD diplomlari topshirildi.
Talabalarimizning yutuqlari ham alohida eʼtirof etildi. Xususan, “Mirzo Ulug’bek vorislari” Respublika tanlovining 2024-yilgi bosqichi ishtirokchilari D.Davletova, U.Baltabayeva, D.Ismoilovlarga sertifikatlari hamda U.Baltabayevaga 6 800 000 so'mlik vaucher topshirildi. Shu bilan birga,  “Yangi O’zbekiston: Ilm qaldirg’ochlari – 2024” III-xalqaro talabalar simpoziumida “Qurillish materiallari va innovatsiyalarni ishlab chiqarish uchun eng yaxshi kichik innovatsion texnologiyalari va loyihalari” nominatsiyasi bo’yicha g’oliblikni qo’lga kiritgan A.Axmadjonov hamda “Viloyat hokimi stipendiyasi” sohiblari A.Masharipov, D.Quvondiqova, D.Saʼdullayeva va S.Abdusharipovalarga tashakkurnomalar taqdim etildi.
Shundan so’ng, kengash kun tartibidan o’rin olgan masalalar yuzasidan o’z ishini davom ettirib, masʼullarning hisobot va axborotlari tinglandi. Lavozim va ilmiy darajalar uchun saylovlar oʻtkazildi.

Члены Совета Ургенчского государственного университета встретились на химико-технологическом факультете
Сегодня, 29 июня, под руководством председателя ученого совета Ургенчского государственного университета, ректора университета Бахрома Абдуллаева все члены совета посетили химико-технологический факультет.  Сначала они ознакомились с выставкой научных инноваций факультета. Здесь экспонируются научные проекты и инновационные разработки ученых факультета, докторантов и магистрантов. Члены совета проявили большой интерес к продукции выставки.
Также в рамках посещения факультета они осмотрели продукцию, производимую в Хорезмском инновационном технопарке. Преподаватели и студенты факультета ознакомились с процессом приготовления пищевых продуктов, производство которых было налажено в результате научных исследований.
На химико-технологическом факультете состоялось последнее, 11-е заседание Совета Ургенчского государственного университета на 2023-2024 учебный год. Совет прошел под председательством ректора университета Бахрома Абдуллаева и членов совета.
Сначала по традиции заседание Совета началось с радостных новостей для команды. Группе профессоров-преподавателей университета, в том числе И.Мадаминову, С.Розметову и О.Раджабову были вручены дипломы доцента, а дипломы доктора философии вручены У.Рахимовой, Н.Саттарову, Г.Сапаровой и М.Бекчановой.
Также были особо отмечены достижения наших студентов. В частности, участникам республиканского тура 2024 года «Наследники Мирзо Улугбека» были вручены сертификаты Д.Давлетовой, У.Балтабаевой, Д.Исмоилову , а также У.Балтабаевой - ваучер на сумму 6 800 000 сумов. В то же время на III Международном студенческом симпозиуме «Новый Узбекистан: Ласточки науки – 2024» в номинации «Лучшие малые инновационные технологии и проекты по производству строительных материалов и инноваций» победили А.Ахмаджонов и обладатели «Стипендии xакима области» А.Машарипову, Д.Кувондиковой, Д.Садуллаевой и С.Абдушарипову были вручены благодарственные письма.
После этого совет продолжил работу по вопросам повестки дня и заслушал отчеты и информацию должностных лиц. Выборы проводились по должностям и степеням.