Joriy yilning 28-iyun kuni davlatimiz rahbari raisligida yoshlar siyosatiga bag'ishlab oʻtkazilgan videoselektor yig'ilishida maktab, kollej, oliy o‘quv yurtlarining stadionlari, sport zali, basseyn va kutubxonalari mahalla yoshlari uchun doim ochiq bo‘lishi hamda yoz mavsumida sport musobaqalari, ijodiy tanlovlar va kino kunlari o‘tkazilishi belgilab berildi.
Aytish joizki, bugungi kunda Urganch davlat universitetga Urganch shahri va tumanlardan jami 12 ta mahalla biriktirilgan va ushbu mahallalar bilan doimiy tarzda hamkorlikda qator tizimli ishlar amalga oshirilmoqda.
Davlatimiz rahbari tomonidan belgilab berilgan vazifalar ijrosi oʻlaroq,  bugun Kimyoviy texnologiyalar fakultetining sport zallarida Urganch tumanining “Bo‘ston” hamda “O‘rta do‘rman” mahallalari yoshlari uchun sportning shaxmat va shashka turidan musobaqa tashkil etildi. Mahallalarning 50 nafarga yaqin yoshlari ushbu musobaqa asnosida oʻzaro doʻstlik va hamjihatlik ruhida birlashdilar.

Условия, созданные в университете, служат молодежи махалли
28 июня текущего года на видеоотборочном совещании, посвященном молодежной политике, которое прошло под председательством главы нашего государства, стадионы, спортзалы, бассейны и библиотеки школ, колледжей, высших учебных заведений всегда должны быть открыт для молодежи района, а в летний сезон были указаны спортивные соревнования, творческие конкурсы и кинодни.
Следует сказать, что сегодня Ургенчский государственный университет объединяет 12 махалли города Ургенча и районов, и в постоянном сотрудничестве с этими махалли проводится ряд системных работ.
В соответствии с задачами, поставленными главой нашего государства, сегодня в спортивных залах химико-технологического факультета были организованы соревнования по шахматам и шашкам для молодежи микрорайонов «Бостон» и «Средний Дорман» Ургенчского района. Около 50 молодых людей микрорайонов объединились в духе дружбы и солидарности во время этого конкурса.