Joriy yilning 28-iyun kuni davlatimiz rahbari raisligida yoshlar siyosatiga bag'ishlab oʻtkazilgan videoselektor yig'ilishida maktab, kollej, oliy o‘quv yurtlarining stadionlari, sport zali, basseyn va kutubxonalari mahalla yoshlari uchun doim ochiq bo‘lishi hamda yoz mavsumida sport musobaqalari, ijodiy tanlovlar va kino kunlari o‘tkazilishi belgilab berildi.
Aytish joizki, bugungi kunda Urganch davlat universitetga Urganch shahri va tumanlardan jami 12 ta mahalla biriktirilgan va ushbu mahallalar bilan doimiy tarzda hamkorlikda qator tizimli ishlar amalga oshirilmoqda.
Davlatimiz rahbari tomonidan belgilab berilgan vazifalar ijrosi oʻlaroq,  bugun Kimyoviy texnologiyalar fakultetining sport zallarida Urganch tumanining “Bo‘ston” hamda “O‘rta do‘rman” mahallalari yoshlari uchun sportning shaxmat va shashka turidan musobaqa tashkil etildi. Mahallalarning 50 nafarga yaqin yoshlari ushbu musobaqa asnosida oʻzaro doʻstlik va hamjihatlik ruhida birlashdilar.

The conditions created at the university serve the youth of the neighborhoods
On June 28 of this year, at the video selector meeting dedicated to youth policy, which was held under the chairmanship of the head of our state, the stadiums, gymnasiums, swimming pools and libraries of schools, colleges, higher educational institutions should always be open for the youth of the neighborhood, and sports competitions in the summer season, creative contests and film days have been decided.
It should be said that today Urgench State University has a total of 12 neighborhoods from Urgench city and districts, and a number of systematic works are being carried out in constant cooperation with these neighborhoods.
In accordance with the tasks set by the head of our state, today in the sports halls of the Faculty of Chemical Technologies, a chess and checkers competition was organized for the youth of "Boston" and "O'rta Dorman" neighborhoods of Urgench district. About 50 youngsters of the neighborhoods united in the spirit of friendship and solidarity during this competition.