Urganch davlat universitetida kasbiy (ijodiy) imtihonlarning ikkinchi kuni bo’lib o’tmoqda
Bugun Urganch davlat universitetida 2024/2025-o‘quv yili uchun alohida iqtidor talab qiluvchi kunduzgi ta’lim yo‘nalishlariga kasbiy (ijodiy) imtihonlar Cholg’u ijrochiligi: an’anaviy cholg’ular, Amaliy san’at: badiiy kulolchilik, Rangtasvir: dastgohli, Sport faoliyati: futbol, Sport faoliyati: voleybol, Sport faoliyati: erkin kurash, Sport faoliyati: og’ir atletika kabi yo’nalishlar uchun o’tkazilmoqda. Bugungi sinovlarda jami 150 nafar talabgor ishtirok etib, imtihonda eng yuqori ko’rsatkichlarni egallash uchun harakat qilishmoqda.
Sinovlarda Urganch davlat universiteti rektori B.Abdullayev boshchiligida universitet rahbariyati ishtirok etib, imtihon sinovlarini kuzatib bormoqda.
Shuningdek, imtihonlarni adolatli va shaffof  oʻtkazishni ta‘minlash, turli noxush holatlarni oldini olish maqsadida Korrupsiyaga qarshi kurashish "Komplayens-nazorat" tizimini boshqarish bo'limi ham jarayonlarni nazorat qilib bormoqda.
Farzandining ishtirokini kuzatish hamda ularni qo’llab-quvvatlash maqsadida kelgan ota-onalarga soya-salqin kutish xonalarida onlayn kuzatish imkoniyatlari yaratilgan.

В Ургенчском государственном университете проходит второй день профессиональных (творческих) экзаменов
Сегодня профессиональные (творческие) экзамены для очного обучения, требующие особых талантов, на 2024/2025 учебный год в Ургенчском государственном университете проводятся по  Музыкальное исполнение: традиционные инструменты, Прикладное искусство: художественная керамика, Живопись: с мольбертом, Спортивные занятия: футбол, Спортивные занятия: волейбол, Спортивные занятия: вольная борьба, Спортивные занятия: тяжелая атлетика. Всего в сегодняшних тестах приняли участие 150 абитуриентов, которые пытаются получить на экзамене высшие баллы.
Под руководством ректора Ургенчского государственного университета Б.Абдуллаева руководство университета участвовало в экзаменах и контролировало их ход.
Также в целях обеспечения честного и прозрачного проведения экзаменов, а также предотвращения различных неприятных ситуаций отдел управления системой «Комплаенс-контроль» осуществляет мониторинг процессов.
Чтобы контролировать участие своего ребенка и поддерживать его, родителям была предоставлена ​​возможность следить за своим ребенком онлайн в прохладных залах ожидания.