Xabar berib borayotganimizdek, Urganch davlat universitetida 2024/2025-o‘quv yili uchun alohida iqtidor talab qiluvchi kunduzgi ta’lim yo‘nalishlariga kasbiy (ijodiy) imtihonlar davom etmoqda.
Bugun imtihonlarning to’rtinchi kunida abituriyentlar Vokal san’ati: an’anaviy xonandalik, Sport faoliyati: futbol, Sport faoliyati: yengil atletika, Sport faoliyati: kurash hamda Sport faoliyati: stol tennis yo'nalishlari bo'yicha imtihonlarda ishtirok etib, o’z mahoratlarini namoyish etishmoqda. Bugungi sinovlarda jami 149 nafar talabgor ishtirok etishi kutilmoqda.
Jarayonlarni  universitet rektori B.Abdullayev muntazam kuzatib bormoqda. Sinovlarda ishtirok etayotgan abituriyentlar bilan suhbatlashib, ularga imtihonlarda omad yor bo'lishini va talabalik baxti nasib etishini tilamoqda.
Shuningdek, Korrupsiyaga qarshi kurashish "Komplayens-nazorat" tizimini boshqarish bo'limi ham imtihonlarni adolatli va shaffof  oʻtkazishni ta‘minlash, turli noxush holatlarni oldini olish maqsadida jarayonlarni nazorat qilib bormoqda. Farzandining ishtirokini katta hayajon bilan kuzatayotgan ota-onalar bilan ham suhbat olib borilmoqda.

Professional exams are ongoing at Urgench State University
As we are reporting, professional exams for full-time education requiring special talent are ongoing at Urgench State University for the 2024/2025 academic year.
Today, on the fourth day of the exams, the applicants took part in the exams in Vocal Art: Traditional Singing, Sports Activities: Football, Sports Activities: Athletics, Sports Activities: Wrestling, and Sports Activities: Table Tennis and they are demonstrating their skills. A total of 149 applicants are expected to participate in today's tests.
Rector of the university B.Abdullayev is regularly monitoring the processes. Talking to the applicants taking part in the exams, he wishes them good luck in the exams and being a student.
Also, the "Compliance-control" anti-corruption system management department is monitoring the processes in order to ensure the fair and transparent conduct of exams and to prevent various unpleasant situations. Parents who are watching their child's participation with great excitement are also being interviewed.