Rossiya davlatiga xizmat safari
Joriy yilning 25-27 iyul kunlari Urganch davlat universiteti rektori Baxrom Abdullayev xalqaro hamkorlik boʻyicha prorektor Gʻayrat Oʻrazboyev bilan birgalikda  Xorazm viloyati hokimi boshchiligidagi delegatsiya tarkibida Rossiya davlatiga xizmat safarini amalga oshirmoqda.
Delegatsiyamiz bugun Rossiyaning Volgograd viloyatiga tashrif buyurdilar. U yerda Volgograd viloyati oliy ta'lim muassasalari rahbarlari bilan uchrashuv tashkil etildi. Uchrashuvda Volgograd davlat universiteti, Volgograd davlat agrar universiteti, Volgograd davlat texnika universiteti hamda Volgograd davlat ijtimoiy-pedagogika universitetlarining rahbariyati ishtirok etishdi.  Oliygohlarning vakillari bilan kechgan rasmiy muloqotda har ikkala davlatning bugungi kundagi oliy ta’lim sohasidagi islohotlari va imkoniyatlari haqida atroflicha soʻz yuritildi.  Rektor B.Abdullayev Urganch davlat universitetining imkoniyatlari, talabalar uchun yaratilgan sharoitlar, xalqaro hamkorlik aloqalari bilan tanishtirib oʻtdi.
Oʻz navbatida, Volgograd viloyati oliy ta'lim muassasalari rahbarlari tomonidan ham oʻz universitetlari haqida tanishtiruv taqdimotlari taqdim etildi.  Uchrashuv doirasida oliy taʼlim muassasalari oʻrtasida ilmiy-tadqiqot va ta'lim sohasida kelgusida hamkorlikni yo'lga qo'yish bo'yicha fikr almashildi.

Business trip to Russia
On July 25-27 of this year, Urgench State University Rector Bakhrom Abdullayev, together with Vice-Rector for International Cooperation Gairat O'razboyev, is making a business trip to Russia as part of a delegation headed by the Khorezm Region Governor.
Today, our delegation visited the Volgograd region of Russia. A meeting was organized there with the heads of higher educational institutions of the Volgograd region. The leadership of Volgograd State University, Volgograd State Agrarian University, Volgograd State Technical University and Volgograd State Social and Pedagogical University took part in the meeting.  In the official dialogue with the representatives of the universities, there was a detailed discussion about the reforms and opportunities in the field of higher education of both countries today.  Rector B.Abdullayev introduced the possibilities of Urgench State University, the conditions created for students, international cooperation relations.
In turn, the heads of higher education institutions of the Volgograd region presented presentations about their universities.  Within the framework of the meeting, opinions were exchanged between higher education institutions on establishing future cooperation in the field of scientific research and education.