Rossiya davlatiga xizmat safari
Joriy yilning 25-27 iyul kunlari Urganch davlat universiteti rektori Baxrom Abdullayev xalqaro hamkorlik boʻyicha prorektor Gʻayrat Oʻrazboyev bilan birgalikda  Xorazm viloyati hokimi boshchiligidagi delegatsiya tarkibida Rossiya davlatiga xizmat safarini amalga oshirmoqda.
Delegatsiyamiz bugun Rossiyaning Volgograd viloyatiga tashrif buyurdilar. U yerda Volgograd viloyati oliy ta'lim muassasalari rahbarlari bilan uchrashuv tashkil etildi. Uchrashuvda Volgograd davlat universiteti, Volgograd davlat agrar universiteti, Volgograd davlat texnika universiteti hamda Volgograd davlat ijtimoiy-pedagogika universitetlarining rahbariyati ishtirok etishdi.  Oliygohlarning vakillari bilan kechgan rasmiy muloqotda har ikkala davlatning bugungi kundagi oliy ta’lim sohasidagi islohotlari va imkoniyatlari haqida atroflicha soʻz yuritildi.  Rektor B.Abdullayev Urganch davlat universitetining imkoniyatlari, talabalar uchun yaratilgan sharoitlar, xalqaro hamkorlik aloqalari bilan tanishtirib oʻtdi.
Oʻz navbatida, Volgograd viloyati oliy ta'lim muassasalari rahbarlari tomonidan ham oʻz universitetlari haqida tanishtiruv taqdimotlari taqdim etildi.  Uchrashuv doirasida oliy taʼlim muassasalari oʻrtasida ilmiy-tadqiqot va ta'lim sohasida kelgusida hamkorlikni yo'lga qo'yish bo'yicha fikr almashildi.

Деловая поездка в Россию
25-27 июля текущего года ректор Ургенчского государственного университета Бахром Абдуллаев вместе с проректором по международному сотрудничеству Гайратом Оразбоевым совершает рабочую поездку в Россию в составе делегации, возглавляемой губернатором Хорезмской области.
Сегодня наша делегация посетила Волгоградскую область России. Там была организована встреча с руководителями высших учебных заведений Волгоградской области. Во встрече приняли участие руководство Волгоградского государственного университета, Волгоградского государственного аграрного университета, Волгоградского государственного технического университета и Волгоградского государственного социально-педагогического университета.  В официальном диалоге с представителями вузов состоялось детальное обсуждение реформ и возможностей в сфере высшего образования обеих стран сегодня.  Ректор Б.Абдуллаев ознакомил с возможностями Ургенчского государственного университета, условиями, созданными для студентов, связями международного сотрудничества.
В свою очередь, руководители вузов Волгоградской области представили презентации о своих вузах.  В рамках встречи состоялся обмен мнениями между высшими учебными заведениями по налаживанию дальнейшего сотрудничества в сфере научных исследований и образования.