Dissertatsiya ishi muvaffaqiyatli himoya qilindi!
Bugun, 30-iyul kuni Urganch davlat universiteti huzuridagi ilmiy daraja beruvchi PhD.03/30.12.2019.Fil.55.02 Ilmiy kengashining navbatdagi yigʻilishi boʻlib oʻtdi.
Unda Xorijiy filologiya fakulteti oʻqituvchisi Nazarov Murodjon Maxsudbekovich 10.00.06 – Qiyosiy adabiyotshunoslik, chog‘ishtirma tilshunoslik va tarjimashunoslik ixtisosligi bo‘yicha filologiya fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD)ilmiy darajasini olish uchun  “O‘zbek mumtoz yodnomalarining ingliz tiliga tarjimasida inson holatini bildiruvchi frazeologik birliklarning struktur-semantik tahlili (Munis va Ogahiyning “Firdavs ul-iqbol” asarining Bregel tarjimasi materiallari misolida) mavzusida yozilgan dissertatsiya ishini 100 % ovoz bilan muvaffaqiyatli himoya qildi.
Universitet jamoasi nomidan Nazarov Murodjon Maxsudbekovichni ushbu yutuq bilan samimiy qutlab, unga mustahkam sogʻliq, ilm yoʻlida yuksak parvozlar tilaymiz. Universitetimizda olimlar safi kengayaversin!

Dissertation successfully defended!
Today, July 30, the next meeting of the Academic Council Ph.D.03/30.12.2019.Phil.55.02 was held at Urgench State University.
The teacher of the Faculty of Foreign Philology Nazarov Murodjon Maksudbekovich successfully defend the thesis written on the topic "Structural-semantic analysis of phraseological units denoting the human condition in the translation of classic Uzbek memoirs into English (on the example of the Bregel translation of Munis and Ogahi's work "Firdavs ul-Iqbal") with 100% votes. Dissertation successfully defended in order to receive the degree of Doctor of Philosophy (PhD) in 10.00.06 - philological sciences specializing in comparative literature, hybrid linguistics and translation studies.
On behalf of the university team, we sincerely congratulate Nazarov Murodjon Maksudbekovich on this achievement and wish him good health and great flight in the path of science. May the number of scientists in our university expand!