O'zbekiston Respublikasi Bosh vaziri o'rinbosari Zulayxo Maxkamova UrDUda bo’ldi
24-avgust kuni O'zbekiston Respublikasi Bosh vaziri o'rinbosari Zulayxo Maxkamova Xorazm viloyati hokim o'rinbosari, Oila va xotin-qizlar boshqarmasi boshlig'i Nigora Qutlimurotova hamrohligida Urganch davlat universitetining Kimyoviy texnologiyalar fakultetiga tashrif buyurdi.  Mehmonlar universitet rektori Baxrom Abdullayev hamda Kimyoviy texnologiyalar fakulteti professor-o’qituvchilari tomonidan iliq qarshi olindi hamda fakultetning ilmiy-innovatsion sohadagi ishlanmalari, ishlab chiqarishga tayyor loyihalari koʻrgazmasi bilan yaqindan tanishtirildi.
Ko‘rgazmada fakultet olimlari, doktorant va magistrlari tomonidan yaratilgan 20 turdan ortiq ilmiy ishlanma va ixtirolar o‘rin olgan boʻlib, mehmonlarga professor M.Jumaniyozov tomonidan har bir mahsulotning yaratilishi haqida maʼlumotlar berildi.
Ayniqsa, qovundan ishlab chiqarilgan 100 dan ortiq mahsulotlar Z.Maxkamovada katta qiziqish uyg'otdi. Vazir o'rinbosari bu g'oya va loyihalarni ko'zdan kechirar ekan, ularni ishlab chiqarishga jalb qilish taklifini bildirib, bu borada  amaliy qoʻllab-quvvatlashini taʼkidladi. Shuningdek, mehmonlar fakultetning laboratoriyalari bilan ham yaqindan tanishdilar.

The Deputy Prime Minister of the Republic of Uzbekistan Zulayho Mahkamova visited UrSU
On August 24, the Deputy Prime Minister of the Republic of Uzbekistan, Zulayho Mahkamova, accompanied by the Deputy Governor of Khorezm Region, Head of the Department of Family and Women, Nigora Qutlimurotova, visited the Faculty of Chemical Technologies of Urgench State University.  The guests were warmly welcomed by the rector of the university, Bakhrom Abdullayev, and professors and teachers of the Faculty of Chemical Technologies. And they were closely introduced to the exhibition of the faculty's developments in the field of science and innovation, ready-for-production projects.
The exhibition featured more than 20 types of scientific developments and inventions created by faculty scientists, doctoral students and masters, and guests were informed about the creation of each product by professor M.Jumaniyozov.
Especially, more than 100 products made from melon aroused great interest in Z. Makhkamova. While looking at these ideas and projects, the deputy minister offered to involve them in production and emphasized her practical support in this regard. The guests also got to know the laboratories of the faculty.