Tasvirlar nazariyasi bo’yicha Xitoy-O’zbekiston olimlarining Birinchi ilmiy anjumani davom etmoqda
26-27 avgust kunlariga mo’ljallangan Tasvirlar nazariyasi bo’yicha  Xitoy-O’zbekiston olimlarining Birinchi ilmiy anjumani bugun ham o’z ish faoliyatini qizg’in davom ettirmoqda. Dunyoning yetakchi ilmiy markazlaridan tashrif buyurgan 20 dan ortiq eng kuchli mutaxassislar ishtirokida o’tkazilayotgan mazkur konferensiya matematika sohasini yanada rivojlantirishda muhim ahamiyat kasb etadi.
Bugungi seminarda Avstraliyaning Melburn universiteti professori David Ridout, Chexiyaning Charlz universiteti professori Libor Krizka hamda Xitoyning Xiamen universiteti professori Nina Yu ma’ruza qilishmoqda.
Ma’lumot o’rnida, mazkur anjuman Urganch davlat universiteti, Yangi O’zbekiston universiteti hamda O’z.FAning Matematika instituti hamkorligida o’tkazilmoqda.

Продолжается первая Китайско-Узбекская научная конференция по теории изображений
Первая китайско-Узбекская научная конференция по теории изображений, намеченная на 26-27 августа, продолжает свою работу. Данная конференция, в которой принимают участие более 20 сильнейших специалистов из ведущих мировых научных центров, будет иметь важное значение для дальнейшего развития математической отрасли.
На сегодняшнем семинаре выступают Дэвид Ридаут, профессор Мельбурнского университета в Австралии, Либор Кризка, профессор Карлова университета в Чешской Республике, и Нина Ю, профессор Сямэньского университета в Китае.
Согласно официальной информации, данная конференция была организована Ургенчским государственным университетом, Университетом Нового Узбекистана, также университетом проводится в сотрудничестве с институтом математики Уз.Ан.