Tasvirlar nazariyasi bo’yicha Xitoy-O’zbekiston olimlarining Birinchi ilmiy anjumani davom etmoqda
26-27 avgust kunlariga mo’ljallangan Tasvirlar nazariyasi bo’yicha  Xitoy-O’zbekiston olimlarining Birinchi ilmiy anjumani bugun ham o’z ish faoliyatini qizg’in davom ettirmoqda. Dunyoning yetakchi ilmiy markazlaridan tashrif buyurgan 20 dan ortiq eng kuchli mutaxassislar ishtirokida o’tkazilayotgan mazkur konferensiya matematika sohasini yanada rivojlantirishda muhim ahamiyat kasb etadi.
Bugungi seminarda Avstraliyaning Melburn universiteti professori David Ridout, Chexiyaning Charlz universiteti professori Libor Krizka hamda Xitoyning Xiamen universiteti professori Nina Yu ma’ruza qilishmoqda.
Ma’lumot o’rnida, mazkur anjuman Urganch davlat universiteti, Yangi O’zbekiston universiteti hamda O’z.FAning Matematika instituti hamkorligida o’tkazilmoqda.

The First China-Uzbekistan Conference in Representation Theory continues
The First China-Uzbekistan Conference in Representation Theory, scheduled for August 26-27, continues its work today. This conference, which is being held with the participation of more than 20 of the most powerful experts from the world's leading scientific centers, is of great importance in the further development of mathematics'  field.
Professor of Melbourne University in Australia, David Ridout,  Professor of Charles University in the Czech Republic, Libor Krizka and Professor of Xiamen University in China, Nina Yu are making a lecture at today's seminar.
For information, this conference is being held in cooperation with Urgench State University, New Uzbekistan University, and Institute of Mathematics of Academy of Sciences of Uzbekistan.