"Union" brendi ostidagi ta'lim-tarbiya sohasi hamda Urganch davlat universiteti o'rtasida hamkorlik memorandumi imzolandi
10-sentabr kuni Toshkentdagi "H2O Project group" boshqaruv kompaniyasi rahbari Dilshod Tursunov Urganch davlat universiteti bilan hamkorlik o'rnatish maqsadida oliygohda bo'lib, rektor Baxrom Abdullayev bilan uchrashdi.
Uchrashuvda ushbu kompaniya tomonidan yaratilgan "Union" brendi ostidagi ta'lim-tarbiya sohasi hamda Urganch davlat universiteti o'rtasida qo'shma o'quv, uslubiy va ta'lim faoliyati sohasida hamkorlik memorandumi imzolandi.
Memorandum umumta'lim tizimini takomillashtirish va texnika taraqqiyotining strategik dasturlariga muvofiq o'zaro manfaatli hamkorlik yo'nalishlarida ish olib borish, innovatsion loyihalarni yaratish va amaliyotga tadbiq qilish kompleks chora-tadbirlarini amalga oshirish, qo'shma korporativ hamkorlikni olib borishni ko'zda tutadi.

Подписан меморандум о сотрудничестве между образовательной сферой под брендом "Union" и Ургенчским государственным университетом
10 сентября руководитель управляющей компании "H2O Project Group" в Ташкенте Дилшод Турсунов с целью налаживания сотрудничества с Ургенчским государственным университетом посетил университет и встретился с ректором Бахромом Абдуллаевым.
На встрече был подписан меморандум о сотрудничестве между образовательной сферой под брендом "Union", созданной этой компанией, и Ургенчским государственным университетом в области совместной учебной, методической и образовательной деятельности.
Меморандум предусматривает проведение совместных корпоративных мероприятий, реализацию комплексных мер по созданию и внедрению инновационных проектов, работу по направлениям взаимовыгодного сотрудничества в соответствии со стратегическими программами совершенствования системы общего образования и технического прогресса.