Alisher Navoiy nomidagi Toshkent davlat oʻzbek tili va adabiyoti universitetida "2020-2030-yillarda oʻzbek tilini rivojlantirish hamda til siyosatini takomillashtirish konsepsiyasi" loyihasining muhokamasi boʻyicha davra suhbati boʻlib oʻtdi
Bugun, 9-yanvar kuni, Alisher Navoiy nomidagi Toshkent davlat oʻzbek tili va adabiyoti universitetida "2020-2030-yillarda oʻzbek tilini rivojlantirish hamda til siyosatini takomillashtirish konsepsiyasi" loyihasining muhokamasi boʻyicha davra suhbati boʻlib oʻtdi. Suhbatni mazkur universitet rektori prof. Sh.Sirojiddinov olib bordi. Oʻzbek tilini rivojlantirish departamenti boshligʻi A.Qirgʻizboyev va departament boʻlim boshliqlari ishtirok etishdi. Konsepsiya loyihasi qizgʻin muhokama qilindi, yangi takliflar oʻrtaga tashlandi, xalq muhokamasidan oʻtkazilishi lozimligi ham taʼkidlandi. Ushbu tadbirda UrDU dotsenti A.Primov ham qatnashdi.

The project "Concept of development of the Uzbek language and improvement of language policy in 2020-2030" was discussed at the Alisher Navoi Tashkent State University of Uzbek Language and Literature
Today, January 9, the Alisher Navoi Tashkent State University of Uzbek Language and Literature hosted a roundtable discussion of the project "Concept of improving Uzbek language and improving language policy in 2020-2030". The rector of the university prof. Sirojiddinov. The Head of the Uzbek Language Development Department A.Kyrgyzbaev and Heads of the Department participated. The concept project was actively discussed, new proposals were put forward, and the need for public discussion was emphasized. Associate Professor of UrSU A.Primov also participated in the event.