Alisher Navoiy nomidagi Toshkent davlat oʻzbek tili va adabiyoti universitetida "2020-2030-yillarda oʻzbek tilini rivojlantirish hamda til siyosatini takomillashtirish konsepsiyasi" loyihasining muhokamasi boʻyicha davra suhbati boʻlib oʻtdi
Bugun, 9-yanvar kuni, Alisher Navoiy nomidagi Toshkent davlat oʻzbek tili va adabiyoti universitetida "2020-2030-yillarda oʻzbek tilini rivojlantirish hamda til siyosatini takomillashtirish konsepsiyasi" loyihasining muhokamasi boʻyicha davra suhbati boʻlib oʻtdi. Suhbatni mazkur universitet rektori prof. Sh.Sirojiddinov olib bordi. Oʻzbek tilini rivojlantirish departamenti boshligʻi A.Qirgʻizboyev va departament boʻlim boshliqlari ishtirok etishdi. Konsepsiya loyihasi qizgʻin muhokama qilindi, yangi takliflar oʻrtaga tashlandi, xalq muhokamasidan oʻtkazilishi lozimligi ham taʼkidlandi. Ushbu tadbirda UrDU dotsenti A.Primov ham qatnashdi.

Проект «Концепция развития узбекского языка и совершенствования языковой политики на 2020–2030 годы» обсуждался в Ташкентском государственном университете узбекского языка и литературы имени Алишера Навои
Сегодня, 9 января, в Ташкентском государственном университете узбекского языка и литературы имени Алишера Навои состоялся круглый стол по проекту «Концепция совершенствования узбекского языка и совершенствования языковой политики на 2020–2030 годы». Ректор университета проф. Sh.Sirojiddinov. В нем приняли участие заведующий отделом развития узбекского языка А.Кыргызбаев и заведующие отделом. Концептуальный проект активно обсуждался, выдвигались новые предложения и подчеркивалась необходимость общественного обсуждения. В мероприятии также принял участие доцент УрГУ А.Примов.