“Yangi Oʻzbekistonning tadbirkor ayollari” shiori ostida "Innowomenweek-2024" koʻrgazmasi boʻlib oʻtdi
Joriy yilning 7-12 oktabr kunlari yurtimiz boʻylab oʻtkazilayotgan "Innowomenweek-2024"  ixtirochi xotin-qizlarning innovatsion haftaligi doirasida bugun UrDU Kimyoviy texnologiyalar fakultetida universitet olima ayollari va yosh tadqiqotchi qizlarining koʻrgazmasi tashkil etildi.  Koʻrgazma “Yangi Oʻzbekistonning tadbirkor ayollari” shiori ostida boʻldi.
Unda Xorazm viloyati hokimining oʻrinbosari, Oila va xotin-qizlar boshqarmasi boshligʻi N.Qutlimurotova ishtirok etib, tadbirni ochib berdi hamda Respublika miqyosida o‘tkazilayotgan mazkur haftalik mohiyati haqida to‘xtaldi va universitet olimalari tomonidan ko‘rgazmaga qo‘yilgan mahsulotlarni e‘tirof etdi. Shuningdek, fakultet dekani Sh.Kuramboyev mazkur haftalikning ahamiyati va olima ayollarning o‘ziga xos bayrami ekanligi haqida gapirib, haftalik ishiga muvaffaqiyat tiladilar.
Ta‘kidlash joizki, ushbu ko‘rgazmaga Urganch davlat universiteti ilmiy izlanuvchilari, magistr va doktorantlari, yosh olimalar va professor-o‘qituvchilari tomonidan tadqiq qilingan 50 dan ortiq yangi ishlanmalar namoyish etildi.
Koʻrgazmada universitetning Xotin-qizlar masalalari boʻyicha rektor maslahatchisi N.Atajanova hamda universitetning bir guruh olima ayollari, professor-oʻqituvchilar, doktorantlar, mustaqil izlanuvchilar va iqtidorli talaba-qizlari ishtirok qilishdi.

The exhibition "Innowomenweek-2024" was held under the slogan "Women Entrepreneurs of New Uzbekistan"
Today an exhibition of university women scientists and young female researchers was organized at the Faculty of Chemical Technology of UrSU on the occasion of the "Innowomenweek-2024" innovation week of women inventors, which is being held across the country from October 7-12.  The exhibition was held under the slogan "Women entrepreneurs of New Uzbekistan".
Deputy governor of the Khorezm region, head of the Department of Family and Women - N. Qutlimurotova opened the event and spoke about the theme of this week, which is being held at the level of the Republic, and recognized the exhibited products presented by university scientists.  The dean of the faculty Sh. Kuramboyev spoke about the importance of this week and the special holiday of women scientists, and the week's work will be successful.
It is worth noting that more than 50 new developments researched by Urgench State University researchers, master's and doctoral students, young scientists and professors were presented at this exhibition.
N. Atajanova, Rector's Adviser on Women's Issues of the University, and a group of women scientists, professors and teachers, doctoral students, independent researchers and talented students of the University took part in the exhibition.