"KITOBXON TALABA" KO'RIK-TANLOVINING NAVBATDAGI SONI BO’LIB O’TDI
Bugun, 11-oktabr kuni Urganch davlat universitetida Filologiya va san'at fakulteti tashabbusi bilan an'anaviy tarzda o'tkazilib kelinayotgan "Kitobxon talaba" ko'rik-tanlovining navbatdagi soni o’tkazildi. Unda fakultetning professor-o'qituvchilari va talaba-yoshlari ishtirok qildi.
Tadbirning bu galgi soniga o'zbek tili ta'lim yo'nalishi talabalari uchun Tog'ay Murodning "Ot kishnagan oqshom", rus tili ta'lim yo'nalishi talabalari uchun Ivan Aleksandrovich Goncharovning "Oddiy voqea" (Обыкновенная история) asarlari tanlab olinib, unda 10 nafar ishtirokchi 2 shart davomida badiiy maydonda oʻzaro kuch sinashdilar.
Tadbir davomida 223- o'zbek tili guruhi talabalari sahna ko'rinishi, kuy-qo'shiq va go'zal raqslar namoyish etildi.
Ta’kidlash joizki, mazkur tanlov talaba-yoshlarning kitobga bo'lgan mehrini yanada oshirish, kitobxonlik madaniyatini yoshlar orasida keng targ'ib qilish maqsadida tashkil etilishi bilan ahamiyatlidir.

СОСТОЯЛСЯ ОЧЕРЕДНОЙ ВЫПУСК КОНКУРСА" ЧИТАТЕЛЬ-СТУДЕНТ"
Сегодня, 11 октября, в Ургенчском государственном университете, по инициативе факультета филологии и искусств, состоялся очередной выпуск традиционного смотра-конкурса "Читатель-студент". В нем приняли участие преподаватели и студенты факультета.
Для данного номера мероприятия были отобраны произведения Тогая Мурада "Вечер в наручниках" для студентов узбекского языка, "Обыкновенная история" Ивана Александровича Гончарова для студентов русского языка, в которых 10 участников в течение 2-х условий соревновались друг с другом на художественной арене.
В ходе мероприятия учащиеся 223-й узбекской языковой группы выступили со сценами, песнями и красивыми танцами.
Каждое условие было по достоинству оценено жюри, победители конкурса были награждены дипломами и памятными подарками.
Важно отметить, что данный конкурс организован с целью дальнейшего повышения любви студентов к книге, популяризации культуры чтения среди молодежи.