Urganch davlat universiteti Pedagogika, San’atshunoslik va Tabiiy fanlar fakultetlarida bayram tadbiri o‘tkazildi
Ma’lumki, 1991 yil 6 sentyabr sanasi — Vatanimiz mustaqillik solnomasiga unutilmas kun bo‘lib muhrlandi. Shu kuni O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa ishlari vazirligi tashkil etildi. 1992 yil 14 yanvar kuni esa mustaqil davlatimiz hududidagi barcha harbiy qism va bo‘linmalarni O‘zbekiston tasarrufiga o‘tkazish to‘g‘risida qaror qabul qilindi.Yurtboshimiz tashabbusi bilan e’lon qilingan mazkur hujjat-mamlakatimiz xavfsizligiga tahdid solishi mumkin bo‘lgan va mintaqada kelib chiqayotgan xavf-xatarlarni har tomonlama tahlil etish asosida, armiyamizni isloh qilishning uzoq muddatli dasturi ishlab chiqilishiga keng yo‘l ochdi.
Shu bois, har yili 14 yanvar — Vatan himoyachilari kuni bayrami sifatida mamlakatimiz bo‘ylab katta tantana qilinadi. 2020 yil 10 yanvar kuni Urganch davlat universiteti  Pedagogika, san’atshunoslik va tabiiy fanlar fakultetlarida  bayram tadbiri o‘tkazildi.  Tadbir juda ko‘tarinki kayfiyatda o‘tkazildi.

Urgench State University held a festive event at the Faculty of Pedagogy, Art and Natural Sciences
As it is known, September 6, 1991 - was marked by a memorable day in the Chronicle of Independence of our country. The same day the Ministry of Defense of the Republic of Uzbekistan was established. On January 14, 1992, a decision was made to transfer all military units and units on the territory of our independent state. and a comprehensive long-term military reform program, based on a comprehensive analysis of the threats posed by the region.
Therefore, every year, January 14 - the Day of Motherland Defenders is celebrated across the country. On January 10, 2020, Urgench State University hosted a festive event at the Faculty of Pedagogy, Art and Natural Sciences. The event was a great event.