Oliy ta’lim vaziri Urganch davlat universitetida talabalar bilan uchrashdi
Bugun Urganch davlat universitetida Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vaziri Qo‘ng‘irotboy Sharipovning viloyatdagi oliy ta’lim muassasalari talabalari bilan uchrashuvi bo‘lib o‘tdi.
Vazir yoshlarning innovatsion loyihalar, “Hemis” axborot tizimini yanada takomillashtirish, maktab o'quvchilari singari universitet talabalari ham har 6 oydan tibbiy ko'rikdan o'tib turishi lozimligi, kasbiy zo'riqishni oldini olish maqsadida professor-o'qituvchilar uchun maxsus sanatoriyalar tashkil qilish  hamda turizmni rivojlantirish borasidagi takliflarini tingladi. Talabalar tomonidan bildirilgan tashabbuslar vazir tomonidan qo‘llab-quvvatlandi.
Shuningdek,  vazir Q.Sharipov  “Qalqon” jamoatchilik guruhi faoliyati samaradorligi oshirish, turizm sohasida yangi g'oyalar yaratish hamda biznes planlar ishlab chiqish boʻyicha oʻzining taklif va tavsiyalarini berdi.

The Minister of Higher Education met with students at Urgench State University
Today the Minister of Higher Education, Science, and Innovations, Kungirotboy Sharipov, met with students of higher educational institutions of the region at Urgench State University.
The Minister listened to proposals on innovative projects of youngsters, further improvement of the "Hemis" information system, the need for university students to undergo medical examinations every 6 months like school students, and the organization of special sanatoria for professors and teachers in order to prevent professional stress and the development of tourism. The initiatives expressed by the students were supported by the minister.
Also, Minister K.Sharipov gave his suggestions and recommendations on increasing the efficiency of the activities of the public group "Kalkan", creating new ideas in the field of tourism, and developing business plans.