Bugun, 25-noyabr kuni Urganch davlat universiteti Sport faoliyati, pedagogika va psixologiya fakulteti hamda  OITSga qarshi kurashish markazi hamkorligida  "Sog‘lom hayot sari birgalikda" shiori ostida  sportning basketbol, stritbol, shashka-shaxmat, yengil atletika va stol tennisi turlari bo'yicha fakultet birinchiligi o'tkazildi.
Barcha ishtirokchilar qizg’in kechgan musobaqada  g'oliblikni qo'lga kiritish uchun o'zaro kuch sinashdilar.
Musobaqada basketbol sport turidan 241-basketbol guruh talabasi A.Abdusharipov, stritbol sport turidan S.Atamuratova, shashka sport turidan (o'g'il bolalar bo'yicha) I.Mavlonov, (qiz bolalar bo'yicha) Sh.Abdalova hamda shaxmat sport turidan Xorijiy filologiya fakulteti talabasi M.Abdusharipova g'oliblikni qo'lga kiritdi.
Shuningdek, sport marafonida g'olib deb topilgan talabalar OITSga qarshi kurashish markazi mutaxassislari tomonidan faxriy yorliqlar bilan munosib taqdirlandilar.

Sports competitions were organized in connection with "December 1 - World AIDS Day"
On November 25, in cooperation with the Faculty of Sports Activity, Pedagogy and Psychology of Urgench State University and the AIDS Center, the first faculty under the slogan "Together towards a healthy life" sports in basketball, streetball, checkers, athletics and table tennis were held.
All participants tried their best to win the competition.
In the competition a student of basketball group 241 - A. Abdusharipov, A. Abdusharipo, from streetball - A. Abdusharipov and I. Mavlonov from checkers (for boys), Sh. Abdalova (for girls) and chess M. Abdusharipova, a student of the Faculty of Foreign Philology, won the sports category.
Also, the students who were declared the winners of the sports marathon were duly awarded with certificates of honor by the specialists of the Center for the fight against AIDS.