Bugun, 25-noyabr kuni Urganch davlat universiteti Sport faoliyati, pedagogika va psixologiya fakulteti hamda  OITSga qarshi kurashish markazi hamkorligida  "Sog‘lom hayot sari birgalikda" shiori ostida  sportning basketbol, stritbol, shashka-shaxmat, yengil atletika va stol tennisi turlari bo'yicha fakultet birinchiligi o'tkazildi.
Barcha ishtirokchilar qizg’in kechgan musobaqada  g'oliblikni qo'lga kiritish uchun o'zaro kuch sinashdilar.
Musobaqada basketbol sport turidan 241-basketbol guruh talabasi A.Abdusharipov, stritbol sport turidan S.Atamuratova, shashka sport turidan (o'g'il bolalar bo'yicha) I.Mavlonov, (qiz bolalar bo'yicha) Sh.Abdalova hamda shaxmat sport turidan Xorijiy filologiya fakulteti talabasi M.Abdusharipova g'oliblikni qo'lga kiritdi.
Shuningdek, sport marafonida g'olib deb topilgan talabalar OITSga qarshi kurashish markazi mutaxassislari tomonidan faxriy yorliqlar bilan munosib taqdirlandilar.

По случаю "1 декабря-Всемирного дня борьбы со СПИДом" организованы спортивные соревнования
Сегодня, 25 ноября, в сотрудничестве с факультетом спортивной деятельности, педагогики и психологии Ургенчского государственного университета и центром борьбы со СПИДом под девизом "Вместе к здоровой жизни" состоялось первенство факультета по баскетболу, стритболу, шашкам-шахматам, легкой атлетике и настольному теннису.
Все участники соревновались друг с другом, чтобы выиграть гонку, которая была в самом разгаре.
В соревнованиях приняли участие учащиеся 241-й баскетбольной группы из баскетбольного вида спорта А.Абдушарипов, из стритбола С.Атамуратова, из шашечного спорта (для мальчиков) И.Мавлонов, (по девочкам) Ш.Абдалова, а также студентка факультета иностранной филологии М.Абдушарипова одержала победу.
Также студенты, ставшие победителями спортивного марафона, были достойно награждены почетными грамотами от специалистов Центра по борьбе со СПИДом.