“Yangi O‘zbekiston – islohotlar falsafasi” mavzusidagi ma’naviy-ma’rifiy anjuman
Bugun Urganch davlat universitetida “Tamaddun, madaniyat va ma’rifat” gʻoyasi ostida tashkil etilgan ziyolilar forumi kunning ikkinchi yarmida   “Yangi O‘zbekiston – islohotlar falsafasi” mavzusidagi ma’naviy-ma’rifiy anjuman bilan davom etdi.
Unda viloyatdagi davlat va nodavlat oliy ta’lim muassasalaridan ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektorlar, tyutorlar, dekan o‘rinbosarlari, maktab direktor o‘rinbosarlari hamda korxona va tashkilotlarning ma’naviy-ma’rifiy ishlarga mas’ul xodimlari to‘g‘ridan to‘g‘ri hamda onlayn ishtirok etishdi.
Anjumanda “Ma’rifat” targ‘ibotchilar jamiyati rahbari, pedagogika fanlari bo‘yicha falsafa doktori B.Xusanov, O‘zbekistonda xizmat ko‘rsatgan madaniyat xodimi, shoir Bobur Bobomurod,  Respublika Ma’naviyat va ma’rifat markazi Xorazm viloyati bo‘limi rahbari B.Abdirimov singari “Ma’rifat karvoni” loyihasining bir guruh ziyolilarining Yangi O‘zbekistonda amalga oshirilayotgan islohotlar va bunyodkorlik ishlari mazmun-mohiyati, mamlakatimizda ma’naviy-ma’rifiy sohada amalga oshirilayotgan ishlar va ustuvor vazifalar haqidagi maʼruzalari tinglandi.

Spiritual and educational conference on "New Uzbekistan - philosophy of reforms"
Today, the forum of intellectuals organized under the theme of "Civilization, Culture and Enlightenment" at Urgench State University continued in the afternoon with a spiritual and educational conference on the topic "New Uzbekistan - Philosophy of Reforms".
First vice-rectors, tutors, deputy deans, deputy principals of the state and non-state higher education establishments of the region for spiritual and educational affairs, as well as those responsible for spiritual and educational affairs of enterprises and organizations staff participated in person and online.
At the conference,  a group of intellectuals of the "Caravan of Enlightenment" project, such as the head of "Marifat" society of propagandists, Doctor of Philosophy in Pedagogical Sciences B.Khusanov, Honored Cultural Worker of Uzbekistan, poet Bobur Bobomurod, head of Republican Spirituality and Enlightenment Center of Khorezm region B. Abdirimov, are participated and  their lectures on the essence of the reforms and creative work being implemented in the new Uzbekistan, the work being carried out in the spiritual and educational sphere in our country and the priority tasks were listened to.