2024-2025 o'quv yilining O'zbekiston Respublikasi Prezidenti hamda nomli davlat stipendiyalari g‘oliblari
Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirining 2024-yil 11-dekabrdagi 464-sonli buyrug‘iga binoan, O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti va nomli davlat stipendiyalari sovrindorlari e’lon qilindi.
Sovrindorlar orasida 17 nafar Urganch davlat universiteti talabalari ham borligi oliygoh jamoasiga cheksiz faxr va quvonch bagʻishlamoqda.
O'zbekiston Respublikasi Prezidenti davlat stipendiyasi - 1 nafar;
Islom Karimov nomli davlat stipendiyasi - 1 nafar;
Bobur nomli davlat stipendiyasi - 1 nafar;
Beruniy nomli davlat stipendiyasi - 3 nafar;
Ulug'bek nomli davlat stipendiyasi -2 nafar;
Navoiy nomli davlat stipendiyasi - 9 nafar.
Urganch davlat universitetida iqtidorli talabalarni har tomonlama qo‘llab-quvvatlash maqsadida amalga oshirilayotgan ezgu sa’y-harakatlar talabalarimizning bugungi muvaffaqiyatlarida namoyon bo‘lmoqda.
Urganch davlat universiteti maʼmuriyati Prezident hamda nomli davlat stipendiyalari g‘olibi bo‘lgan barcha talabalarimizni chin dildan qutlagan holda keying faoliyatlarida ham yuksak marralar tilaydi!

Winners of state scholarships of the President of the Republic of Uzbekistan and other prestigious government scholarships for the 2024-2025 academic year
According to the order of the Minister of Higher Education, Science and Innovation No. 464 dated December 11, 2024, the winners of the state scholarship of the President of the Republic of Uzbekistan and other prestigious government scholarships for the 2024-2025 academic year were announced.
The fact that there are 17 students of Urgench State University among the prizewinners gives immense pride and joy to the university team.
State scholarship of the President of the Republic of Uzbekistan - 1 person;
State scholarship named after Islam Karimov - 1 person;
State scholarship named after Babur- 1 person;
State scholarship named after Beruni - 3 people;
State scholarship named after Ulugbek - 2 people;
State scholarship named after Navoi - 9 people.
The good efforts made at Urgench State University to support talented students in every way are reflected in the success of our students today.
The administration of Urgench State University sincerely congratulates all our students who won the state scholarships of the President and other prestigious government scholarships and wishes them great achievements in their future activities!