Joriy yilning 19-25- dekabr kunlari Qatar poytaxti Doha shahrida Ogʻir atletika boʻyicha oʻsmirlar va yoshlar oʻrtasida Osiyo chempionati boʻlib oʻtmoqda.
Ushbu chempionatda Urganch davlat universiteti Sport faoliyati, pedagogika va psixologiya fakulteti 2-bosqich Ogʻir atletika yoʻnalishi talabasi Bardiyev Hasanboy -81 kg vazn toifasida ishtirok etib, Osiyo chempioniga aylandi.
Uning natijalari:
Dast koʻtarish mashqida  156 kg – Oltin medal
Siltab koʻtarish mashqida 187 kg – Kumush medal
Ikki kurash natijasi – 343 kg – Oltin medal
Urganch davlat universiteti jamoasi nomidan ushbu muvaffaqiyat bilan chempion talabamizni hamda uning murabbiylarini chin dildan qutlaymiz va galdagi nufuzli musobaqalarda ham yuqori marralar tilaymiz!

С 19 по 25 декабря текущего года в столице Катара Дохе проходит чемпионат Азии по тяжелой атлетике среди юношей и молодежи.
На этом чемпионате студент 2-го курса по тяжелой атлетике факультета спортивной деятельности, педагогики и психологии Ургенчского государственного университета Бардиев Хасанбой принял участие в весовой категории -81 кг и стал чемпионом Азии.
Его результаты:
156 кг в упражнении с подтягиваниями – золотая медаль
187 кг в рывке – серебряная медаль
Результат двоеборья-343 кг-золотая медаль
От имени команды Ургенчского государственного университета искренне поздравляем нашего студента-чемпиона и его тренеров с этим успехом и желаем высоких результатов на престижных соревнованиях!