Ichki ishlar vazirligining madaniyat saroyida O‘zbekiston voleybol federatsiyasining 2024-yilda amalga oshirgan ishlari, yutuqlari sarhisobiga bag‘ishlangan yil taqdimoti o'tkazildi. Unda Urganch davlat universiteti professor-o’qituvchisi Ne'mat Ro’zmetovning samarali faoliyati e’tirof etilib, Voleybol sport turi bo'yicha "Yilning eng yaxshi murabbiysi" naminatsiyasiga munosib deb topildi.
Shuningdek, mazkur taqdirlash marosimida Urganch davlat universiteti professor-o’qituvchisi,  "Yilning eng yaxshi murabbiysi" naminatsiyasi g'olibi Ne'mat Ro’zmetovning shogirdi, Sport faoliyati, pedogogika va psixologiy fakulteti Sport o'yinlar kafedrasi talabasi Bahriniso Shavkatova Voleybol sport turi bo'yicha  "Yilning eng yaxshi o'yinchisi" naminatsiyasiga sazovor bo’ldi.
Talabamizni va uning ustozini ushbu qo'shaloq muvaffaqiyat bilan oliygoh jamoasi nomidan samimiy tabriklab, kelgusidagi o’qish va ishlarida, shuningdek, nufuzli musobaqalarda ham ulkan zafarlar tilab qolamiz!

Во Дворце культуры Министерства внутренних дел состоялась презентация года, посвященная итогам работы и достижениям федерации волейбола Узбекистана в 2024 году. В нем была отмечена плодотворная деятельность профессора и преподавателя Ургенчского государственного университета Немата Розметова, который был удостоен номинации "Тренер года" по волейболу.
Также на данной церемонии награждения профессор-преподаватель Ургенчского государственного университета, победитель в номинации "Тренер года" Немат Розметов, студентка кафедры спортивных игр факультета спортивной деятельности, педагогики и психологии Бахринисо Шавкатова была удостоена номинации "Лучший игрок года" по волейбольному виду спорта.
Искренне поздравляем нашего ученика и его наставника с этим двойным успехом от имени коллектива вуза и желаем им больших побед в дальнейшей учебе и работе, а также в престижных конкурсах!