Ichki ishlar vazirligining madaniyat saroyida O‘zbekiston voleybol federatsiyasining 2024-yilda amalga oshirgan ishlari, yutuqlari sarhisobiga bag‘ishlangan yil taqdimoti o'tkazildi. Unda Urganch davlat universiteti professor-o’qituvchisi Ne'mat Ro’zmetovning samarali faoliyati e’tirof etilib, Voleybol sport turi bo'yicha "Yilning eng yaxshi murabbiysi" naminatsiyasiga munosib deb topildi.
Shuningdek, mazkur taqdirlash marosimida Urganch davlat universiteti professor-o’qituvchisi,  "Yilning eng yaxshi murabbiysi" naminatsiyasi g'olibi Ne'mat Ro’zmetovning shogirdi, Sport faoliyati, pedogogika va psixologiy fakulteti Sport o'yinlar kafedrasi talabasi Bahriniso Shavkatova Voleybol sport turi bo'yicha  "Yilning eng yaxshi o'yinchisi" naminatsiyasiga sazovor bo’ldi.
Talabamizni va uning ustozini ushbu qo'shaloq muvaffaqiyat bilan oliygoh jamoasi nomidan samimiy tabriklab, kelgusidagi o’qish va ishlarida, shuningdek, nufuzli musobaqalarda ham ulkan zafarlar tilab qolamiz!

The internal presentation of the year, dedicated to the summary of the work and achievements of the Volleyball Federation of Uzbekistan in 2024, was held in the Palace of Culture of the Ministry of Affairs. The professor-teacher of Urgench State University, Ne'mat Rozmetov, was recognized for his work and was recognized as worthy of the nomination "The best coach of the year" in the field of volleyball.
At this awarding ceremony, a student of the "Sports Games" Department, Faculty of Sports Activity, Pedagogy and Psychology, Urgench State University, Bahriniso Shavkatova was awarded the "Best Player of the Year" nomination in volleyball. She is the student of Ne'mat Rozmetov, the winner of the "Best Coach of the Year" nomination in the field of volleyball.
On behalf of the university team, we sincerely congratulate our student and his teacher on this double success and wish them great success in their future studies and work, as well as in prestigious competitions!