Universitetning erkaklar jamoasiga ehtirom koʻrsatildi
Bugun, 14-yanvar kuni universitetimizda anʼanaviy ravishda “Vatan himoyachilari kuni” keng nishonlandi. Ushbu sana munosabati bilan oliygoh rahbariyati va xodimlaridan iborat erkaklar jamoasiga ehtirom ko‘rsatilib, ularni tabriklash uchun tadbir tashkil etishdi.
Tadbirda universitet Xotin-qizlar maslahat kengashining bir guruh faol ayol professor-oʻqituvchilari, uzoq yillardan beri faoliyat olib borayotgan faxriy ustozlar so‘zga chiqib, ushbu bayramning ahamiyati haqida gapirishdi. Vatan himoyachilari – bu nafaqat harbiylar, balki, o‘z kasbiy faoliyatida, oilasida va jamiyatda masʼuliyat bilan xizmat qilayotgan barcha erkaklar ekanini taʼkidlashdi.
“Bugungi kunda sizlarning har biringiz, o‘z mehnatingiz va intilishingiz bilan nafaqat universitetimiz rivojiga, balki mamlakatimiz kelajagiga munosib hissa qo‘shmoqdasiz. Sizlarning bardoshingiz, jasoratingiz va mehnatkashligingiz biz uchun ibratdir,” – deya iliq fikrlar bildirishdi.
Bildirilgan samimiy ezgu tilaklar barchaga bayram kayfiyati ulashdi. Tadbir davomida bayram munosabati bilan esdalik sovgʻalari ulashildi.  “14-yanvar – Vatan himoyachilari kuni” universitetimiz jamoasi uchun nafaqat bayram, balki bir-biriga hurmat va ehtirom ko‘rsatishning yana bir imkoniyatiga aylandi.

Дань уважения мужской команде университета
Сегодня, 14 января, в нашем университете традиционно широко отмечался “День защитника Отечества”. По случаю этой даты было дано уважение мужскому коллективу, состоящему из руководства и сотрудников Высшей школы, и организовано мероприятие, чтобы поздравить их.
На мероприятии группа активных женщин-преподавателей из женского консультативного совета университета, многолетние почетные наставники выступили и рассказали о значении этого праздника. Защитники Отечества утверждали, что это не только военные, но и все мужчины, ответственно служащие в своей профессиональной деятельности, семье и обществе.
"Сегодня каждый из вас своим трудом и стремлением вносит достойный вклад не только в развитие нашего университета, но и в будущее нашей страны. Ваша выносливость, мужество и трудолюбие являются для нас примером”.
Искренние добрые пожелания всем подарили праздничное настроение. Во время мероприятия были поделены сувениры по случаю праздника.  “14 января – День защитника Отечества” стал для коллектива нашего вуза не только праздником, но и еще одной возможностью отдать дань и уважения друг другу.