"Koreya madaniyati" haftaligining yopilish marosimi bo‘lib o‘tdi
Bugun, 7-fevral kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida Koreyaning Soon Chun Hyang universiteti bilan hamkorlikda tashkil etilgan "Koreya madaniyati" haftaligining yopilish marosimi bo‘lib o‘tdi. Ushbu haftalik davomida talabalar va professor-o‘qituvchilar koreys madaniyati, tili va anʼanalari bilan yaqindan tanishish imkoniga ega bo‘ldilar.
Tadbirni Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektor Z.Ibragimov kirish so‘zi bilan ochib berdi. U o‘z nutqida mazkur hamkorlikning ahamiyatiga to‘xtalib, bunday tadbirlar ikki xalq o‘rtasidagi do‘stlik va hamkorlik aloqalarini yanada mustahkamlashga xizmat qilishini taʼkidladi.
O‘z navbatida, koreyalik mehmonlar ham iliq va do‘stona qabul uchun o‘z minnatdorchiliklarini izhor etdilar.
Yopilish marosimda Xorijiy filologiya fakulteti dekani Z.Jumaniyozov, loyiha rahbari J.Ermetova, Ingliz tili va adabiyoti kafedrasi mudiri R.Abidova ishtirok etib, loyiha doirasida faol qatnashgan koreyalik volontyor yoshlar va ularning o‘qituvchilariga sertifikat va esdalik sovg‘alari topshirdilar.
Tadbirning badiiy qismida esa Xorijiy filologiya fakulteti talabalari tomonidan o‘zbek milliy madaniyatini hamda vatanparvarlikni tarannum etuvchi go‘zal chiqishlar namoyish etildi.

Состоялась церемония закрытия недели корейской культуры
Сегодня, 7 февраля, в Ургенчском государственном университете имени Абу Райхана Беруни состоялась церемония закрытия недели корейской культуры, организованной в сотрудничестве с корейским университетом Сун Чун Хян. В течение этой недели студенты и преподаватели имели возможность поближе познакомиться с корейской культурой, языком и традициями.
Мероприятие открыл с вступительным словом проректор по научной работе и инновациям З.Ибрагимов. В своем выступлении он подчеркнул важность данного сотрудничества и отметил, что такие мероприятия служат дальнейшему укреплению связей дружбы и сотрудничества между двумя народами.
Корейские гости, в свою очередь, также выразили признательность за теплый и дружелюбный прием.
На церемонии закрытия присутствовали декан Факультета зарубежной филологии З.Джуманиязов, руководитель проекта Дж.Эрметова, заведующая кафедрой английского языка и литературы Р.Абидова и приняли участие и вручили сертификаты и памятные подарки корейской молодежи-волонтерам и их учителям, которые принимали активное участие в проекте.
А в художественной части мероприятия студенты факультета зарубежной филологии продемонстрировали прекрасные выступления, прославляющие узбекскую национальную культуру и патриотизм.