"Koreya madaniyati" haftaligining yopilish marosimi bo‘lib o‘tdi
Bugun, 7-fevral kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida Koreyaning Soon Chun Hyang universiteti bilan hamkorlikda tashkil etilgan "Koreya madaniyati" haftaligining yopilish marosimi bo‘lib o‘tdi. Ushbu haftalik davomida talabalar va professor-o‘qituvchilar koreys madaniyati, tili va anʼanalari bilan yaqindan tanishish imkoniga ega bo‘ldilar.
Tadbirni Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektor Z.Ibragimov kirish so‘zi bilan ochib berdi. U o‘z nutqida mazkur hamkorlikning ahamiyatiga to‘xtalib, bunday tadbirlar ikki xalq o‘rtasidagi do‘stlik va hamkorlik aloqalarini yanada mustahkamlashga xizmat qilishini taʼkidladi.
O‘z navbatida, koreyalik mehmonlar ham iliq va do‘stona qabul uchun o‘z minnatdorchiliklarini izhor etdilar.
Yopilish marosimda Xorijiy filologiya fakulteti dekani Z.Jumaniyozov, loyiha rahbari J.Ermetova, Ingliz tili va adabiyoti kafedrasi mudiri R.Abidova ishtirok etib, loyiha doirasida faol qatnashgan koreyalik volontyor yoshlar va ularning o‘qituvchilariga sertifikat va esdalik sovg‘alari topshirdilar.
Tadbirning badiiy qismida esa Xorijiy filologiya fakulteti talabalari tomonidan o‘zbek milliy madaniyatini hamda vatanparvarlikni tarannum etuvchi go‘zal chiqishlar namoyish etildi.

The closing ceremony of the "Korean Culture" week was held
Today, on February 7, the closing ceremony of the "Korean Culture" week, organized in cooperation with Korea's Soon Chun Hyang University, was held at Urgench State University named after Abu Rayhan Biruni. During this week, students and professors had the opportunity to get acquainted with Korean culture, language, and traditions.
The event was opened by Z.Ibragimov, vice-rector for scientific affairs and innovations. In his speech, he touched on the importance of this cooperation and emphasized that such events serve to further strengthen the friendship and cooperation between the two peoples.
In turn, the Korean guests expressed their gratitude for the warm and friendly reception.
The dean of the faculty of Foreign philology Z. Jumaniyozov; the head of the project, J. Ermetova; and the head of the Department of English Language and Literature, R. Abidova, took part in the closing ceremony and presented certificates and souvenirs to young Korean volunteers who actively participated in the project and their teachers.
In the artistic part of the event, beautiful performances glorifying Uzbek national culture and patriotism were presented by the students of the faculty of Foreign philology.