Biotexnologiya kafedrasida ta’lim olayotgan 60811800–Dorivor o‘simliklarni yetishtirish va qayta ishlash texnologiyasi  ta’lim yo’nalishlari 1-kurs talabalarini amaliyoti joriy yilning 07-fevraldan 25-aprelgacha belgilandi, o‘quv yili uchun malakaviy amaliyotiga qabul qiluvchi 4 ta tashkilotlar bilan shartnomalar tuzildi, amaliyotni o‘tkazish bo‘yicha qabul qiluvchi tashkilotlarni rasmiy xat bilan amaliyotni o‘tash to‘g‘risida xabardor qilindi, amaliyoti reja-jadvali va dasturi tasdiqlandi, talabalarga malaka amaliyoti hujjatlari majmuasi nashr qilindi.
Talabalar amaliyot ob’ektlarida ko’rsatilgan muddatlarda belgilangan amaliyot o’qituvchilari rahbarligida akademik guruh yoki individual holda o’tishi taqsimlangan ro’yhatni taqdim qildi. - Mazkur 60811800–Dorivor o‘simliklarni yetishtirish va qayta ishlash texnologiyasi ta’lim yo’nalishlari 1-kurs talabalari amaliyoti uchun jami quyidagi shaklda o’quv yuklamasi shakllantirildi.
Bugun ya'ni 21-fevral sanasi kuni 1-kurs talabalari Xorazm Dori-Darmon" MChJ korxonasiga  amaliyot rahbari Rusatamova Dildora bilan birgalikda borib korxonadagi "Suyuq xoldagi "dori mahsulotlarni saqlash omborlari bilan tanishishdi. Talabalar bevosita korxonaning tarkibiy tuzilmasi va u yerdagi ishlab chiqarish jarayonining bir qismi bo'lib o'zlari ham faol ishtirik qilishdi.

Квалифицированная стажировка
Прохождение практики студентами 1 курса образовательного направления 60811800 - Технология возделывания и переработки лекарственных растений, обучающимися на кафедре биотехнологии, было запланировано с 7 февраля по 25 апреля текущего года, заключены договоры с 4 организациями, принимающими студентов на квалификационную стажировку на учебный год, организации, принимающие на стажировку, уведомлены о проведении стажировки официальным письмом, утверждены график и программа стажировки, издан комплект документов для прохождения квалификационной стажировки студентами.
Студенты представили список заданий, которые необходимо выполнить в академических группах или индивидуально под руководством назначенных преподавателей стажировки на объектах стажировки в указанные сроки. - Общая трудоемкость практики студентов 1 курса образовательного направления 60811800 - Технология возделывания и переработки лекарственных растений сформирована в следующем виде.
Сегодня, 21 февраля, студенты 1 курса посетили предприятие ООО «Хорезм Дори-Дармон» совместно с руководителем практики Дилдорой Русатамовой и ознакомились со складами для хранения «жидкой» фармацевтической продукции на предприятии. Студенты непосредственно ознакомились со структурной структурой предприятия и производственным процессом на нем, приняв в нем активное участие.