Talabalarning ijara xonadonlaridagi xavfsizligini ta’minlashga qaratilgan yig‘ilish oʻtkazildi
Bugun, 21-fevral kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti tyutorlari, yoshlar bilan ishlash boʻyicha dekan muovinlari hamda tegishliligi boʻyicha boʻlim boshliqlari uchun qish mavsumida ijara xonadonlarini xavfsizligini taʻminlashga qaratilgan yigʻilish oʻtkazildi.
Unda universitet birinchi prorektori D.Ibadullayev, Xorazm viloyati Favqulodda vaziyatlar boshqarmasining Urganch shahar bo‘limi boshlig‘i o‘rinbosari E.Ernazarov hamda profilaktika inspektori D.Sapayevlar tomonidan talabalarning ijara xonadonlaridagi holatni muntazam  ravishda o‘rganib borish, uchrashi mumkin bo‘lgan turli favqulodda holatlarni oldini olish masalasi atroflicha muhokama etildi.
Yig‘ilishda Xorazm viloyati Favqulodda vaziyatlar boshqarmasi xodimlari bilan hamkorlikda talabalarning ijara xonadonlarini borib o‘rganish, xonadonlarga tashrif davomida is gazidan zaharlanishning oldini olish, yong‘in kelib chiqishi mumkin bo‘lgan holatlar, elektr tokidan noto‘g‘ri foydalanishning zararli oqibatlari boʻyicha har biri talaba bilan alohida suhbatlashib, kerakli tavsiyalar hamda texnika xavfsizligi qoidalariga rioya qilishlari yuzasidan tushuntirishlar berilishi lozimligi qayd etildi.

Проведено совещание, направленное на обеспечение безопасности студентов в арендуемых квартирах
Сегодня, 21 февраля, для преподавателей Ургенчского государственного университета имени Абу Райхана Беруни, заместителей деканов по работе с молодежью и руководителей соответствующих отделов было проведено совещание, направленное на обеспечение безопасности арендуемых квартир в зимний период.
В нем приняли участие первый проректор университета Д.Ибадуллаев, заместитель начальника Ургенчского городского отдела управления по чрезвычайным ситуациям Харезмской области Э.Эрназаров и инспектор по профилактике Д.Сапаевы. Подробно обсуждался вопрос систематического изучения ситуации в съемных квартирах студентов, предупреждения различных чрезвычайных ситуаций, с которыми они могут столкнуться.
На совещании было отмечено, что совместно с сотрудниками управления по чрезвычайным ситуациям Харезмской области необходимо провести обследование арендуемых квартир студентов, в ходе посещения квартир провести индивидуальную беседу со студентами по вопросам предупреждения отравления угарным газом, возможных пожаров, вредных последствий неправильного использования электричества, дать необходимые рекомендации и разъяснения по соблюдению правил техники безопасности.