Talabalarning ijara xonadonlaridagi xavfsizligini ta’minlashga qaratilgan yig‘ilish oʻtkazildi
Bugun, 21-fevral kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti tyutorlari, yoshlar bilan ishlash boʻyicha dekan muovinlari hamda tegishliligi boʻyicha boʻlim boshliqlari uchun qish mavsumida ijara xonadonlarini xavfsizligini taʻminlashga qaratilgan yigʻilish oʻtkazildi.
Unda universitet birinchi prorektori D.Ibadullayev, Xorazm viloyati Favqulodda vaziyatlar boshqarmasining Urganch shahar bo‘limi boshlig‘i o‘rinbosari E.Ernazarov hamda profilaktika inspektori D.Sapayevlar tomonidan talabalarning ijara xonadonlaridagi holatni muntazam  ravishda o‘rganib borish, uchrashi mumkin bo‘lgan turli favqulodda holatlarni oldini olish masalasi atroflicha muhokama etildi.
Yig‘ilishda Xorazm viloyati Favqulodda vaziyatlar boshqarmasi xodimlari bilan hamkorlikda talabalarning ijara xonadonlarini borib o‘rganish, xonadonlarga tashrif davomida is gazidan zaharlanishning oldini olish, yong‘in kelib chiqishi mumkin bo‘lgan holatlar, elektr tokidan noto‘g‘ri foydalanishning zararli oqibatlari boʻyicha har biri talaba bilan alohida suhbatlashib, kerakli tavsiyalar hamda texnika xavfsizligi qoidalariga rioya qilishlari yuzasidan tushuntirishlar berilishi lozimligi qayd etildi.

Meeting held to ensure the safety of students in rented apartments
Today, February 21, a meeting was held for tutors, deputy deans for youth work and heads of relevant departments of Urgench State University named after Abu Rayhon Biruni to ensure the safety of rented apartments in the winter season.
At the meeting, the first vice-rector of the university D.Ibadullayev, deputy head of the Urgench city department of the Khorezm region Emergency Situations Department E.Ernazarov, and prevention inspector D.Sapayev discussed in detail the issue of regularly examining the situation in students' rented apartments and preventing various emergencies that may arise.
At the meeting, it was noted that, in collaboration with the employees of the Khorezm Regional Emergency Situations Department, visiting rented apartments of students, and during the visit to the apartments, each student should be individually interviewed on the prevention of carbon monoxide poisoning, possible fire situations, and the harmful consequences of improper use of electricity, and the necessary recommendations and explanations should be provided on compliance with technical safety rules.