Urganch davlat universiteti rahbariyati tomonidan “Ma’rifat darsi” mashg‘ulotlari olib borilmoqda
Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida tahsil olayotgan talaba-yoshlarni vatanparvarlik ruhida tarbiyalash, mamlakatimizda amalga oshirilayotgan islohotlarga daxldorlik hissini oshirish, kundalik axborotlar bilan tezkor va muntazam ravishda xabardor etib borish maqsadida universitet rahbar xodimlari tomonidan “Ma’rifat darsi” mashg‘ulotlari o‘tkazilmoqda.
Jumladan, bugun Filologiya va sanʼat fakulteti dekani, professor D.Gʻayipov hamda dekan oʻrinbosari S.Yangiboyeva tomonidan ushbu fakultet talabalari uchun “Ma’rifat darsi” mashg‘ulotlari olib borildi.
Ushbu  mashg‘ulotlarda O‘zbekiston Respublikasidagi iqtisodiy, ijtimoiy-siyosiy voqealarga doir ma’lumotlar turli taqdimotlar va infografik materiallar orqali talabalarga yetkazilmoqda.

The leadership of Urgench State University is conducting “Enlightenment Lesson” sessions
In order to educate students and youngsters studying at Urgench State University named after Abu Rayhon Biruni in the spirit of patriotism, increase their sense of involvement in the reforms being implemented in our country, and promptly and regularly inform them of daily news, the university’s leadership is conducting “Enlightenment Lesson” sessions.
In particular, today, the Dean of the Faculty of Philology and Arts, Professor D.Gayipov, and Deputy Dean S.Yangiboyeva conducted “Enlightenment Lesson” sessions for students of this faculty.
During these sessions, information about economic, socio-political events in the Republic of Uzbekistan is being provided to students through various presentations and infographics.