Texnika fakultetida maket yasash bo’yicha ko’rik-tanlov bo'lib o'tdi
13-mart kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti Texnika fakultetida "Arxitektura" kafedrasi tomonidan "O'zbekiston Respublikasi mustaqilligini ifodalovchi hajmiy fazoviy monumental kompozitsiya" mavzusida maket yasash bo’yicha ko’rik-tanlov bo'lib o'tdi.
Tanlovda talaba-yoshlar guruh bo'lib ishtirok qilib, mustaqillik va ezgulik tushunchalarini ramziy tarzda uyg'unlashtirgan holda maketlar yasashdi. Tanlov oldidan fakultet dekani M.Qurbanov hamda o'qituvchilar so'zga chiqib, musobaqa shartlarini tushuntirishdi va talabalarga muvaffaqiyat tilashdi.
Tanlov davomida talabalar o'z ijodiy yondashuvini namoyish qilishdi hamda texnik bilim va muhandislik ko'nikmalarini o'z maketlarida mujassam etishdi.

A model-making competition was held at the Faculty of Technology
On March 13, the Department of "Architecture" held a model-making competition on the topic "A volumetric spatial monumental composition representing the independence of the Republic of Uzbekistan" at the Faculty of Technology of Urgench State University named after Abu Rayhon Biruni.
Students participated in the competition in groups and made models symbolically combining the concepts of independence and goodness. Before the competition, the Dean of the Faculty M.Kurbanov and teachers spoke, explained the conditions of the competition, and wished them success.
During the competition, students demonstrated their creative approach and embodied technical knowledge and engineering skills in their models.