1-aprel — Xalqaro qushlar kuni!
Bugun, 2-aprel kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti Tabiiy va qishloq xo'jaligi fanlari fakultetida "1-aprel — Xalqaro qushlar kuni" munosabati bilan ona tabiatga mehr-muhabbat tuygʻusini kuchaytirish va qushlar olamiga qiziqishni oshirish maqsadida tadbir tashkil etildi.
Unda soha mutaxassislari tomonidan qushlarning tabiatni muhofaza qilishdagi o'rni, ularning turlari hamda muhofaza qilish strategiyalari haqida ma'lumotlar berildi.
Tadbirdan asosiy maqsad qushlarning ekologik tizimdagi o'rnini o'rganish, ularning biologik xilma-xilligini saqlash hamda tabiatni muhofaza qilishga qaratilgan ilmiy yondashuvlarni keng ommaga yetkazishdan iborat.

April 1st - International Bird Day!
Today, April 2nd, an event was organized at the Faculty of Natural and Agricultural Sciences of the Urgench State University named after Abu Rayhon Biruni on the occasion of "April 1st - International Bird Day" to strengthen the feeling of love for mother nature and increase interest in the world of birds.
At the event, experts in the field provided information about the role of birds in nature conservation, their species and conservation strategies.
The main goal of the event is to study the role of birds in the ecological system, preserve their biodiversity and convey scientific approaches aimed at nature conservation to the general public.