Bugun, 10-aprel kuni Urganch davlat universitetiga "Koreyashunoslik, ta'lim va innovatsiyalar" mavzusidagi xalqaro anjumanda ishtirok etish uchun Rossiya va Qirgʻiziston oliy ta'lim muassasalaridan koreyalik mehmonlar hamda yurtimizning turli oliy ta'lim muassasalaridan bir guruh soha mutaxassislari tashrif buyurdi.
Mehmonlar bilan universitet rektori v.v.b. S.Xodjaniyozov, Xalqaro hamkorlik boʻyicha prorektor Gʻ.Oʻrazboyev va Xorijiy filologiya fakulteti dotsenti J.Ermetova ishtirokida universitet jamoasining uchrashuvi bo'lib o'tdi.
Muloqot davomida mehmonlarga Urganch davlat universitetining bugungi kundagi faoliyati, xalqaro hamkorlik aloqalari, universitetda koreys tilining o'qitilishi va Janubiy Koreyaning Koreyashunoslik Akademiyasi loyihasi asosida universitetda amalga oshirilayotgan “Koreyashunoslik va til ta'limi” granti haqida ma'lumot berildi. O'z navbatida, mehmonlar ham o'z oliy o'quv yurtlari haqida ma'lumotlar taqdim etdilar va yakunda koreys tilini o'qitish bo'yicha hamkorlik o'rnatish masalasi muhokama qilindi.
Uchrashuvdan so'ng, mehmonlarga Xorijiy filologiya fakultetida tashkil etilgan Koreyashunoslik markazi tanishtirildi. Markazda koreyashunoslik faniga oid ilmiy tadqiqotlar olib borish, til o'qitish metodikalari va madaniy almashinuvlar sohasidagi loyihalar amalga oshirilmoqda. Bu markazning mavjudligi, koreys tilini o'qitishdagi ilg'or metodlarni qo'llashga, shuningdek, xalqaro hamkorlikni yanada mustahkamlashga xizmat qiladi.

Today, April 10, Korean guests from higher education establishments of Russia and Kyrgyzstan, as well as a group of specialists from various higher education establishments  of our country, visited Urgench State University to participate in the international conference on "Korean Studies, Education and Innovations".
A meeting of the university staff was held with the guests, including the acting rector of the university S.Khodjaniyozov, vice-rector for international cooperation G.Urazbayev, and associate professor of the Faculty of Foreign Philology J.Ermetova.
During the meeting, the guests were informed about the current activities of Urgench State University, international cooperation, the teaching of the Korean language at the university, and the "Korean Studies and Language Education" grant implemented at the university based on the project of the Academy of Korean Studies of South Korea. In turn, the guests also provided information about their universities, and in the end, the issue of establishing cooperation in teaching the Korean language was discussed.
After the meeting, the guests were introduced to the Center for Korean Studies established at the Faculty of Foreign Philology. The center conducts scientific research on Korean studies, implements projects in the field of language teaching methodologies and cultural exchanges. The existence of this center will serve to apply advanced methods in teaching the Korean language, as well as further strengthen international cooperation.