Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vaziri UrDUga tashrif buyurdi
1-may kuni Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vaziri Qo'ng'irotboy Sharipov Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida bo'ldi. Tashrif davomida vazir oliygoh rahbariyati hamrohligida foydalanishga topshirilish arafasidagi yangi Axborot-resurs markazi binosining jihozlanish ishlari bilan yaqindan tanishdi.
Vazir zamonaviy ilmiy va axborot muhitini yaratish hamda talabalarning qulay, sifatli ta'lim olishlari uchun qad roslagan ushbu binoning har bir qavatini va xonalarini ko'zdan kechirar ekan, binoning jihozlanishiga alohida e'tibor qaratdi. Xususan, zamonaviy axborot texnologiyalari, qulay mebel va texnik vositalar bilan ta'minlanish masalalari yuzasidan o'z tavsiyalarini berdi.
Shuningdek, vazir universitetda yangi qurilishi rejalashtirilayotgan o'quv binosining loyihasi bilan ham tanishdi.
Maʻlumot oʻrnida, ushbu 5 qavatli Axborot resurs markazi binosi 2 blokdan iborat bo‘lib, 1000 o‘ringa mo‘ljallangan. Kutubxona ichida 506 o‘rinli faollar zali hamda universitet muzeyi joylashgan.

Minister of Higher Education, Science and Innovations visited UrSU
On May 1, Minister of Higher Education, Science and Innovations Kun'girotboy Sharipov visited Urgench State University named after Abu Rayhon Biruni. During the visit, the Minister, accompanied by the university leadership, got acquainted with the equipment of the new Information Resource Center building, which is about to be put into operation.
The Minister, while inspecting each floor and room of this building, which was built to create a modern scientific and information environment and provide students with a comfortable, high-quality education, paid special attention to the equipment of the building. In particular, he gave his recommendations on the issues of providing modern information technologies, comfortable furniture and technical equipment.
The Minister also got acquainted with the project of a new educational building planned for construction at the university.
For information, this 5-story Information Resource Center building consists of 2 blocks and is designed for 1,000 seats. Inside the library, there is a 506-seat auditorium and a university museum.