Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vaziri UrDUga tashrif buyurdi
1-may kuni Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vaziri Qo'ng'irotboy Sharipov Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida bo'ldi. Tashrif davomida vazir oliygoh rahbariyati hamrohligida foydalanishga topshirilish arafasidagi yangi Axborot-resurs markazi binosining jihozlanish ishlari bilan yaqindan tanishdi.
Vazir zamonaviy ilmiy va axborot muhitini yaratish hamda talabalarning qulay, sifatli ta'lim olishlari uchun qad roslagan ushbu binoning har bir qavatini va xonalarini ko'zdan kechirar ekan, binoning jihozlanishiga alohida e'tibor qaratdi. Xususan, zamonaviy axborot texnologiyalari, qulay mebel va texnik vositalar bilan ta'minlanish masalalari yuzasidan o'z tavsiyalarini berdi.
Shuningdek, vazir universitetda yangi qurilishi rejalashtirilayotgan o'quv binosining loyihasi bilan ham tanishdi.
Maʻlumot oʻrnida, ushbu 5 qavatli Axborot resurs markazi binosi 2 blokdan iborat bo‘lib, 1000 o‘ringa mo‘ljallangan. Kutubxona ichida 506 o‘rinli faollar zali hamda universitet muzeyi joylashgan.

Министр высшего образования, науки и инноваций посетил Ургенчский государственный университет
Министр, создавая современную научную и информационную среду, а также обеспечивая комфортные условия для получения качественного образования студентами, тщательно осмотрел каждый этаж и помещение нового здания. Он уделил особое внимание оснащению здания, в частности, вопросам обеспечения современными информационными технологиями, удобной мебелью и техническими средствами, и дал свои рекомендации по этим вопросам.
Кроме того, министр ознакомился с проектом нового учебного корпуса, который планируется построить на территории университета.
Для справки, данное 5-этажное здание Информационно-ресурсного центра состоит из 2 блоков и предназначено для 1000 мест. В библиотеке расположены активный зал на 506 мест, а также университетский музей.