Urganch davlat universitetida maktab oʻquvchilari uchun matematika fanidan xotira turniri boʻlib oʻtmoqda
Har yili an'anaviy tarzda o'tkazilib kelinayotgan matematika fani bo’yicha xotira turnirida viloyatimizdagi umumta'lim maktablari o'quvchilari ishtirok etishmoqda.
Bugun erta tongdan  olimpiada ishtirokchilari kutib olinib, o‘quvchilarga olimpiadaning o‘tkazilish tartib-qoidalari  bo'yicha tushuntirish ishlari olib borildi. Olimpiadada viloyatdagi barcha umumta’lim maktablarining 5-10 sinf o'quvchilari ishtirok etib, yosh matematikalar o'z bilimlarini sinovdan o'tkazmoqdalar.

В Ургенчском государственном университете проходит памятный турнир по математике для школьников
Памятный турнир посвящён светлой памяти математика, кандидата физико-математических наук, доцента Исмаила Абдуллаева, который в 1966–1995 годах вёл плодотворную трудовую деятельность в Хорезмском государственном педагогическом институте (ныне Ургенчский государственный университет).
Ежегодно традиционно проводимый памятный турнир по математике собирает учеников общеобразовательных школ нашей области.
Сегодня с самого утра участники олимпиады были встречены, и им были проведены разъяснительные работы по правилам проведения олимпиады. В олимпиаде принимают участие ученики 5-10 классов всех общеобразовательных школ области, которые испытывают свои знания в области математики.