Oliy taʼlim muassasalariga kirish imtihonlari jarayonlari yaqinlashib kelayotgani munosabati bilan Urganch davlat universiteti tomonidan Xorazm viloyatining Bogʻot, Gurlan va Qoʻshkoʻpir tumanlarida ijtimoiy himoyaga muhtoj oilalar farzandlari uchun tashkil etilgan bepul tayyorlov kurslari qizgʻin tarzda davom etmoqda. Ushbu kurslar yoshlarning taʼlim olish imkoniyatlarini kengaytirish va ularning kelajakdagi muvaffaqiyatlariga zamin yaratish maqsadida tashkil etilgan.
Xususan, Gurlan tumanining 3-sonli umumtaʼlim maktabida umumkasbiy fanlardan tayyorlov kurslari o'tkazilmoqda. Ushbu kurslar universitetning tajribali professor-oʻqituvchilari tomonidan reja-grafik asosida olib borilmoqda. Kurslar orqali o‘quvchilarga nafaqat umumkasbiy bilimlar, balki o‘zlarining kelajakdagi kasb va mutaxassisliklariga tayyorlanishga ko‘mak berilmoqda.
Bugun Tarjima nazariyasi va amaliyoti kafedrasi o‘qituvchisi S.Sitanov tomonidan navbatdagi Ingliz tili fanidan dars mashg‘ulotlari o‘tkazildi. Darsda o‘quvchilarga ingliz tilining asosiy qoidalari, so‘z boyligini oshirish va muloqot qilish ko‘nikmalari o‘rgatildi. S.Sitanovning o‘ziga xos dars uslubi va metodikasi ishtirokchilarga bilimlarni oson va samarali tarzda egallash imkoniyatini yaratmoqda.

Free preparatory courses for children from families in need of social protection continue
In connection with the approaching process of entrance exams to higher education institutions, free preparatory courses organized by Urgench State University for children from families in need of social protection in the Bog'ot, Gurlan and Qo'shko'pir districts of the Khorezm region are continuing in full swing. These courses were organized to expand the educational opportunities of youngsters and create a foundation for their future success.
In particular, preparatory courses in general vocational subjects are being held at secondary school No. 3 of the Gurlan district. These courses are conducted by experienced professors and teachers of the university on a schedule basis. Through the courses, students are provided with not only general vocational knowledge, but also help prepare for their future professions and specialties.
Today, the next English language lesson was held by S.Sitanov, a teacher of the Department of Translation Theory and Practice. The lesson taught students the basic rules of the English language, vocabulary building, and communication skills. S.Sitanov's unique teaching style and methodology allow participants to acquire knowledge easily and effectively.