Talabalar geodezik o‘quv dala amaliyotida
2025-yil 2-iyundan 14-iyungacha Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti Texnika fakultetining “Geodeziya va geoinformatika” hamda “Geodeziya, kartografiya va kadastr” yo‘nalishlari talabalari universitet huzuridagi Yangiariq qurilish va transport texnikumi o‘quv dala poligonida geodezik o‘quv dala amaliyotini muvaffaqiyatli o‘tamoqdalar.
Bugun universitet rektori v.v.b. S.Xodjaniyozov  “Geodeziya, kartografiya va kadastr” kafedrasi mudiri S.Avezov hamrohligida amaliyot jarayoni tashkil etilishi va talabalarga yaratilgan sharoitlarni yaqindan o‘rganish maqsadida texnikumga tashrif buyurdi.
Tashrif davomida talabalarning amaliy mashg‘ulotlarini kuzatib, ularning faoliyati bilan tanishdilar va samimiy suhbat o‘tkazdilar. Amaliyot rahbarlari amaliyot jarayoni va unda talabalarning ishtiroki haqida batafsil ma’lumot berishdi. Shuningdek, Yangiariq qurilish va transport texnikumi direktori Sh.Xudayberganov ham talabalarning amaliyotdagi faolligini yuqori baholab, universitet bilan ilmiy va amaliy hamkorlikni yanada rivojlantirish bo‘yicha fikr-mulohazalarini bildirdi.

Студенты принимают участие в полевых геодезических занятиях
С 2 по 14 июня 2025 года студенты направлений “Геодезия и геоинформатика” и “Геодезия, картография и кадастр” технического факультета Ургенчского государственного университета имени Абу Райхона Беруний успешно проходят геодезическую учебную полевую практику на учебном полигоне при Янгиарикском строительном и транспортном техникуме.
Сегодня исполняющий обязанности ректора университета С.Ходжаниязов вместе с заведующим кафедрой “Геодезия, картография и кадастр” С.Авезовым посетил техникум с целью ознакомиться с организацией учебной полевой практики и условиями, созданными для студентов.
В ходе визита они наблюдали за практическими занятиями студентов, ознакомились с их деятельностью и провели искреннюю беседу. Руководители практики подробно рассказали о процессе практики и участии студентов в нём. Кроме того, директор Янгиарикского строительного и транспортного техникума Ш.Худайберганов высоко оценил активность студентов во время практики и выразил свои предложения по дальнейшему развитию научного и практического сотрудничества с университетом.