Respublika ko‘rik-tanlovlari g'oliblarining taqdirlash marosimi bo'lib o'tdi
Bugun Urganch davlat universiteti Axborot resurs markazi tadbirlar zalida "Bu aziz Vatan barchamizniki" shiori ostida o'tkazilayotgan festival doirasida oliy ta'lim tashkilotlari o'rtasida tashkil etilgan respublika tanlovlari g'olib va sovrindorlarining taqdirlash marosimi bo‘lib o‘tdi.
Ushbu tadbirda dastlab "Mahmudxo‘ja Behbudiy saboqlari" mavzusidagi insholar tanlovi, "Vatanni madh etib" nomli eng yaxshi videoroliklar tanlovi hamda ulug‘ shoir Alisher Navoiy tavalludining 584 yilligi munosabati bilan o‘tkazilgan "Navoiy ziyosi" audio insholar tanlovi g‘oliblari eʼlon qilindi va munosib taqdirlandi.
Maʼlumot oʻrnida, Urganch davlat universiteti Filologiya va san'at fakulteti 1-bosqich talabasi Dilnura Rustamova "Mahmudxo‘ja Behbudiy saboqlari" mavzusidagi insholar tanlovida faxrli 1-o'rinni qo'lga kiritib, diplom va 8 mln.lik vaucher bilan taqdirlandi.
Shundan soʻng, 10-13 iyun kunlari Xorazm viloyatida oʻtkazilgan “Munozara” hamda “Ma’rifat maydoni” respublika ko‘rik-tanlovlarining Respublika final bosqichi g‘oliblari eʼlon qilindi va munosib taqdirlandi.
Shuningdek, “Ma’rifat maydoni” respublika ko‘rik-tanlovining final bosqichini o'tkazishda yaqindan yordam bergani uchun  Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti rektori v.v.b Sardor Xodjaniyozov hamda Yoshlar masalalari va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar boʻyicha birinchi prorektori Dilshod Ibadullayev Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vazirining Tashakkurnomasi bilan taqdirlandi.

Award Ceremony for the Winners of the Republican Competitions Held
Today, at the event hall of the Information Resource Center of Urgench State University, an award ceremony was held for the winners and prize-winners of the republican competitions organized among higher education institutions within the framework of the festival under the slogan "This Beloved Homeland Belongs to All of Us."
At this event, the winners of the essay competition on the theme “Lessons of Mahmudkhoja Behbudi,” the best video clips competition titled “Praising the Homeland,” and the audio essay competition “The Light of Navoi” dedicated to the 584th anniversary of the great poet Alisher Navoi were announced and duly honored.
For reference, Dilnura Rustamova, a first-year student of the Faculty of Philology and Arts at Urgench State University, won the honorable first place in the essay competition on “Lessons of Mahmudkhoja Behbudi” and was awarded a diploma and a voucher worth 8 million UZS.
Following this, the winners of the republican final rounds of the “Debate” and “Ma’rifat Maydoni” competitions, held from June 10 to 13 in the Khorezm region, were announced and properly honored.
Additionally, for their active assistance in organizing the final stage of the “Ma’rifat Maydoni” republican competition, Sardor Khodjaniyozov, Acting Rector of Urgench State University named after Abu Rayhan Biruni, and Dilshod Ibadullayev, First Vice-Rector for Youth Affairs and Spiritual-Enlightenment Work, were awarded Certificates of Appreciation from the Minister of Higher Education, Science, and Innovations.
The award ceremony was further enlivened by outstanding artistic performances from the Urgench State University team, making the event even more festive.