Respublika ko‘rik-tanlovlari g'oliblarining taqdirlash marosimi bo'lib o'tdi
Bugun Urganch davlat universiteti Axborot resurs markazi tadbirlar zalida "Bu aziz Vatan barchamizniki" shiori ostida o'tkazilayotgan festival doirasida oliy ta'lim tashkilotlari o'rtasida tashkil etilgan respublika tanlovlari g'olib va sovrindorlarining taqdirlash marosimi bo‘lib o‘tdi.
Ushbu tadbirda dastlab "Mahmudxo‘ja Behbudiy saboqlari" mavzusidagi insholar tanlovi, "Vatanni madh etib" nomli eng yaxshi videoroliklar tanlovi hamda ulug‘ shoir Alisher Navoiy tavalludining 584 yilligi munosabati bilan o‘tkazilgan "Navoiy ziyosi" audio insholar tanlovi g‘oliblari eʼlon qilindi va munosib taqdirlandi.
Maʼlumot oʻrnida, Urganch davlat universiteti Filologiya va san'at fakulteti 1-bosqich talabasi Dilnura Rustamova "Mahmudxo‘ja Behbudiy saboqlari" mavzusidagi insholar tanlovida faxrli 1-o'rinni qo'lga kiritib, diplom va 8 mln.lik vaucher bilan taqdirlandi.
Shundan soʻng, 10-13 iyun kunlari Xorazm viloyatida oʻtkazilgan “Munozara” hamda “Ma’rifat maydoni” respublika ko‘rik-tanlovlarining Respublika final bosqichi g‘oliblari eʼlon qilindi va munosib taqdirlandi.
Shuningdek, “Ma’rifat maydoni” respublika ko‘rik-tanlovining final bosqichini o'tkazishda yaqindan yordam bergani uchun  Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti rektori v.v.b Sardor Xodjaniyozov hamda Yoshlar masalalari va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar boʻyicha birinchi prorektori Dilshod Ibadullayev Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vazirining Tashakkurnomasi bilan taqdirlandi.

Состоялась церемония награждения победителей республиканских конкурсов
Сегодня в зале мероприятий Информационно-ресурсного центра Ургенчского государственного университета состоялась церемония награждения победителей и призёров республиканских конкурсов, организованных среди высших учебных заведений в рамках фестиваля под девизом “Эта святая Родина — общая для всех нас”.
На данном мероприятии сначала были объявлены и достойно награждены победители конкурсов сочинений на тему “Уроки Махмудходжи Бехбудий”, конкурса лучших видеороликов под названием “Воспевая Родину”, а также аудиоконкурса сочинений “Свет Навоий”, проведённого в честь 584-летия со дня рождения великого поэта Алишера Навои.
Для справки: студентка 1-го курса факультета филологии и искусства Ургенчского государственного университета Дилнура Рустамова заняла почётное 1-е место в конкурсе сочинений на тему “Уроки Махмудходжи Бехбудий” и была награждена дипломом и ваучером на сумму 8 миллионов сумов.
Затем были объявлены и достойно награждены победители Республиканского финального этапа конкурса “Дебаты” и “Просветительское поле”, которые проходили в Хорезмской области с 10 по 13 июня.
Также за активное содействие в проведении финального этапа республиканского конкурса “Просветительское поле” исполняющий обязанности ректора Ургенчского государственного университета имени Абу Райхона Беруний Сардор Ходжаниязов и первый проректор по делам молодёжи и духовно-просветительской работе Дильшод Ибадуллаев были награждены Благодарственным письмом министра высшего образования, науки и инноваций.
Церемония награждения приобрела ещё более праздничный характер благодаря замечательным художественным выступлениям коллектива Ургенчского государственного университета.