Koreyaning Kyungbuk kolleji delegatsiyasi Urganch davlat universiteti talabalari uchun "K-Art" hamda "K-Health" dasturlari bo'yicha dars mashg’ulotlari olib bordi
Urganch davlat universiteti va Janubiy Koreyaning Kyungbuk kolleji o‘rtasida imzolangan Anglashuv Memorandumiga asosan, bugun 18-iyun kuni Kyungbuk kollejining professor-o’qituvchisi Kim Kyung Hwan boshchiligida 14 nafar talabadan iborat delegatsiya oliygohga tashrif buyurdi.
Dastlab Kyungbuk kolleji o’qituvchisi Kim Kyung Hwan universitet rektori v.v.b Sardor Xodjaniyazov bilan uchrashdi. Uchrashuv chog’ida oligohning Koreya oliy ta’lim muassasalari bilan hamkorlik aloqalari hamda hamkorlik doirasida joriy yilning fevral oyida o’tkazilgan "Koreya madaniyati" haftaligi to’g’risida so’z yuritildi. Shuningdek, professor Kim Kyung Hwan universitet talabalarining koreys tilini o’rganishga bo’lgan qiziqishini e’tirof etib, universitetlar o’rtasidagi hamkorlikni yanada mustahkamlash istagini bildirdi.
Mazkur tashrifdan ko’zlangan asosiy maqsad hamkorlikni yanda mustahkamlashdan iborat bo’lib, koreyalik mehmonlar tomonidan Urganch davlat universiteti talabalari uchun "K-Art" hamda "K-Health" dasturlarini olib borilmoqda. Shuni ta’kidlash joizki, "K-Art" darslarida talabalarimiz koreys madaniyati va K-Pop o‘yinlari bilan yaqindan tanishishgan bo’lsa, "K-Health" mashg’ulotlarida esa koreys sog‘liqni saqlash bo‘yicha amaliy ko‘nikmalarga ega bo‘lishdi.
Jarayonlarda talabalarimiz katta qiziqish bilan ishtirok etib, koreys madaniyatiga doir ko’plab yangi bilimlarga ega bo’lishdi. Bu kabi hamkorliklar ikki xalq o’rtasidagi do’stlik aloqalarini yanada mustahkamlashga xizmat qiladi.

Delegation from Kyungbuk College of Korea Conducts "K-Art" and "K-Health" Lessons for Students at Urgench State University
Based on the Memorandum of Understanding signed between Urgench State University and Kyungbuk College of South Korea, a delegation consisting of 14 students led by Professor Kim Kyung Hwan visited the university on June 18.
The visit began with a meeting between Kyungbuk College’s professor Kim Kyung Hwan and Acting Rector of the University, Sardor Khodjaniyazov. During the meeting, they discussed the university’s partnerships with Korean higher education institutions, including the "Korean Culture Week" that was held in February this year. Professor Kim Kyung Hwan acknowledged the students’ strong interest in learning the Korean language and expressed a desire to further strengthen collaboration between the universities.
The main goal of this visit was to deepen mutual cooperation, and as part of the program, the Korean guests conducted "K-Art" and "K-Health" sessions for Urgench State University students. It is worth noting that through the "K-Art" classes, students became closely acquainted with Korean culture and K-Pop games, while the "K-Health" sessions provided them with practical skills related to Korean health practices.
Our students participated in these activities with great enthusiasm and gained a wealth of new knowledge about Korean culture. Collaborations of this kind serve to further strengthen the bonds of friendship between the two nations.