Koreyaning Kyungbuk kolleji delegatsiyasi Urganch davlat universiteti talabalari uchun "K-Art" hamda "K-Health" dasturlari bo'yicha dars mashg’ulotlari olib bordi
Urganch davlat universiteti va Janubiy Koreyaning Kyungbuk kolleji o‘rtasida imzolangan Anglashuv Memorandumiga asosan, bugun 18-iyun kuni Kyungbuk kollejining professor-o’qituvchisi Kim Kyung Hwan boshchiligida 14 nafar talabadan iborat delegatsiya oliygohga tashrif buyurdi.
Dastlab Kyungbuk kolleji o’qituvchisi Kim Kyung Hwan universitet rektori v.v.b Sardor Xodjaniyazov bilan uchrashdi. Uchrashuv chog’ida oligohning Koreya oliy ta’lim muassasalari bilan hamkorlik aloqalari hamda hamkorlik doirasida joriy yilning fevral oyida o’tkazilgan "Koreya madaniyati" haftaligi to’g’risida so’z yuritildi. Shuningdek, professor Kim Kyung Hwan universitet talabalarining koreys tilini o’rganishga bo’lgan qiziqishini e’tirof etib, universitetlar o’rtasidagi hamkorlikni yanada mustahkamlash istagini bildirdi.
Mazkur tashrifdan ko’zlangan asosiy maqsad hamkorlikni yanda mustahkamlashdan iborat bo’lib, koreyalik mehmonlar tomonidan Urganch davlat universiteti talabalari uchun "K-Art" hamda "K-Health" dasturlarini olib borilmoqda. Shuni ta’kidlash joizki, "K-Art" darslarida talabalarimiz koreys madaniyati va K-Pop o‘yinlari bilan yaqindan tanishishgan bo’lsa, "K-Health" mashg’ulotlarida esa koreys sog‘liqni saqlash bo‘yicha amaliy ko‘nikmalarga ega bo‘lishdi.
Jarayonlarda talabalarimiz katta qiziqish bilan ishtirok etib, koreys madaniyatiga doir ko’plab yangi bilimlarga ega bo’lishdi. Bu kabi hamkorliklar ikki xalq o’rtasidagi do’stlik aloqalarini yanada mustahkamlashga xizmat qiladi.

Делегация колледжа Кёнгбук (Южная Корея) провела учебные занятия для студентов Ургенчского государственного университета по программам "K-Art" и "K-Health"
На основании подписанного Меморандума о взаимопонимании между Ургенчским государственным университетом и южнокорейским колледжем Кёнгбук, сегодня, 18 июня, в университет прибыла делегация из 14 студентов во главе с преподавателем колледжа Ким Кён Хваном.
Сначала преподаватель колледжа Кёнгбук Ким Кён Хван встретился с исполняющим обязанности ректора Ургенчского государственного университета Сардором Ходжаниязовым. В ходе встречи обсуждались вопросы сотрудничества университета с высшими учебными заведениями Кореи, а также неделя "Корейской культуры", проведённая в феврале текущего года в рамках партнёрства. Кроме того, профессор Ким Кён Хван отметил интерес студентов университета к изучению корейского языка и выразил стремление укрепить сотрудничество между учебными заведениями.
Целью данного визита является дальнейшее укрепление сотрудничества, и в рамках программы корейские гости проводят занятия для студентов Ургенчского государственного университета по направлениям "K-Art" и "K-Health". Следует отметить, что на занятиях по "K-Art" студенты ближе познакомились с корейской культурой и K-Pop играми, а в рамках "K-Health" приобрели практические навыки, связанные с системой здравоохранения Кореи.
В ходе мероприятий наши студенты приняли активное участие с большим интересом и получили множество новых знаний о корейской культуре. Подобные формы сотрудничества способствуют дальнейшему укреплению дружеских связей между двумя народами.