Yurtimizning barcha hududlarida yoshlarning bo‘sh vaqtini mazmunli va samarali o‘tkazish maqsadida “Dolzarb 90 kun” loyihasi doirasida keng qamrovli tadbirlar tashkil etilmoqda. Ushbu loyiha orqali har haftaning chorshanba kunlari tuman maktablarida “Oliy taʼlim muassasasi kuni” o‘tkazilib, yoshlar uchun turli ma’naviy-ma’rifiy, sport va ilmiy tadbirlar tashkil qilinmoqda.
Bugun, 25-iyun kuni Hazorasp tumani “Oybek” mahallasidagi 45-son umumta’lim maktabida shaxmat-shashka musobaqasi hamda “Zakovat” intellektual o‘yini tashkil etildi. Musobaqada tumandagi yoshlar o‘z mahoratlarini namoyish etdilar. Intellektual o‘yinda qatnashgan yoshlar esa o‘z bilimlarini sinovdan o‘tkazib, zukkolik va tafakkur qobiliyatlarini rivojlantirish imkoniga ega bo‘ldilar.
Shuningdek, universitetning San’at kafedrasi tomonidan tayyorlangan konsert dasturi tadbirga yanada rang-baranglik baxsh etdi. Universitet QVZ jamoasining jonli chiqishlari esa qatnashchilar tomonidan iliq kutib olindi.

Across all regions of our country, large-scale events are being organized within the framework of the “Crucial 90 Days” project, aimed at ensuring that youngsters spend their free time meaningfully and productively. As part of this initiative, every Wednesday, “Higher Education Institution Day” is held in district schools, offering a variety of spiritual-educational, sports, and scientific activities for the youth.
Today, on June 25, a chess and checkers tournament, as well as the intellectual game “Zakovat,” were organized at School No. 45 located in the “Oybek” neighborhood of Hazorasp district. Local youth showcased their skills in the competitions. Participants of the intellectual game had the opportunity to test their knowledge and develop their critical thinking and reasoning abilities.
In addition, a concert program prepared by the university’s Department of Arts added color and energy to the event. Live performances by the university’s comedy team (KVN) were warmly received by the audience.