Yurtimizning barcha hududlarida yoshlarning bo‘sh vaqtini mazmunli va samarali o‘tkazish maqsadida “Dolzarb 90 kun” loyihasi doirasida keng qamrovli tadbirlar tashkil etilmoqda. Ushbu loyiha orqali har haftaning chorshanba kunlari tuman maktablarida “Oliy taʼlim muassasasi kuni” o‘tkazilib, yoshlar uchun turli ma’naviy-ma’rifiy, sport va ilmiy tadbirlar tashkil qilinmoqda.
Bugun, 25-iyun kuni Hazorasp tumani “Oybek” mahallasidagi 45-son umumta’lim maktabida shaxmat-shashka musobaqasi hamda “Zakovat” intellektual o‘yini tashkil etildi. Musobaqada tumandagi yoshlar o‘z mahoratlarini namoyish etdilar. Intellektual o‘yinda qatnashgan yoshlar esa o‘z bilimlarini sinovdan o‘tkazib, zukkolik va tafakkur qobiliyatlarini rivojlantirish imkoniga ega bo‘ldilar.
Shuningdek, universitetning San’at kafedrasi tomonidan tayyorlangan konsert dasturi tadbirga yanada rang-baranglik baxsh etdi. Universitet QVZ jamoasining jonli chiqishlari esa qatnashchilar tomonidan iliq kutib olindi.

В Хазараспском районе организованы мероприятия в рамках проекта “Актуальные 90 дней”
Во всех регионах нашей страны в рамках проекта “Актуальные 90 дней” организуются масштабные мероприятия с целью содержательного и полезного проведения свободного времени молодежи. В рамках проекта по средам в школах районов проводится “День высшего учебного заведения”, в рамках которого для молодежи организуются различные духовно-просветительские, спортивные и научные мероприятия.
Сегодня, 25 июня, в общеобразовательной школе №45 махалли “Ойбек” Хазараспского района были организованы соревнования по шахматам и шашкам, а также интеллектуальная игра “Заковат”. Молодежь района продемонстрировала своё мастерство в соревнованиях. Участники интеллектуальной игры получили возможность проверить свои знания, развить сообразительность и логическое мышление.
Кроме того, концертная программа, подготовленная кафедрой искусства университета, придала мероприятию ещё больше яркости и праздничного настроения. Живые выступления команды КВН университета были тепло встречены участниками.