Bugun, 28-iyun kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida keng jamoatchilik, OAV vakillari, blogerlar uchun  2025-yilning 1-yarim yilligi yakuni boʻyicha amalga oshirilgan ishlar sarhisobiga bagʻishlangan matbuot anjumani tashkil etildi.
Matbuot anjumanida Xorazm viloyati telekanali jurnalist va muxbirlari, Xorazm viloyati Axborot va ommaviy kommunikatsiyalar boshqarmasi mutaxassislari,  “Xorazm haqiqati” gazetasi muxbirlari, “S-Ikbol” hamda "Sevimli"  telekanallari muxbirlari hamda blogerlar ishtirok etdi.
Anjumanda UrDU Yoshlar masalalari va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar boʻyicha birinchi prorektori D.Ibadullayev, Oʻquv-uslubiy boshqarma boshligʻi Gʻ.Matlatipov hamda Ilmiy tadqiqotlar, innovatsiyalar, ilmiy pedagog kadrlar tayyorlash boʻlimi boshligʻi Y.Jumaniyozovalar tomonidan 2025-yilning 1-yarim yilligi boʻyicha amalga oshirilgan ishlar yuzasidan maʼlumotlar taqdim etildi.
Matbuot anjumani yakunida ishtirokchilar oʻzlarini qiziqtirgan barcha savollariga javoblar olishdi.
Matbuot anjumani yakunida "27-iyun — Matbuot va ommaviy axborot vositalari xodimlari kuni" munosabati bilan ochiqlik, shaffoflik va ijtimoiy masʼuliyat tamoyillariga sodiqligi, axborot maydonidagi faol ishtiroki hamda Urganch davlat universiteti faoliyatini keng yoritishdagi amaliy koʻmagi uchun bir guruh OAV vakillariga universitet jamoasi nomidan tashakkurnoma hamda esdalik sovgʻalari topshirildi.

Сегодня, 28 июня, в Ургенчском государственном университете имени Абу Райхона Беруни была организована пресс-конференция, посвящённая итогам работы за первое полугодие 2025 года для широкой общественности, представителей СМИ и блогеров.
В мероприятии приняли участие журналисты и корреспонденты телеканала Хорезмской области, специалисты Управления информации и массовых коммуникаций Хорезмской области, корреспонденты газеты «Хорезмская правда», представители телеканалов «С-Икбол» и «Севимли», а также блогеры.
На пресс-конференции с докладами о проделанной работе в первом полугодии 2025 года выступили первый проректор по молодёжным вопросам и духовно-просветительской деятельности УрДУ Д.Ибадуллаев, руководитель учебно-методического управления Г.Матлатипов и начальник отдела научных исследований, инноваций и подготовки научно-педагогических кадров Й.Джуманйозов.
В конце пресс-конференции участники получили ответы на все интересующие их вопросы.
По завершении мероприятия в честь празднования «27 июня — День работников печати и средств массовой информации» от имени коллектива университета была выражена благодарность группе представителей СМИ за их приверженность принципам открытости, прозрачности и социальной ответственности, активное участие в информационном поле и практическую помощь в широком освещении деятельности Ургенчского государственного университета. Представителям СМИ были вручены благодарственные письма и памятные подарки.