Bugun, 28-iyun kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida keng jamoatchilik, OAV vakillari, blogerlar uchun  2025-yilning 1-yarim yilligi yakuni boʻyicha amalga oshirilgan ishlar sarhisobiga bagʻishlangan matbuot anjumani tashkil etildi.
Matbuot anjumanida Xorazm viloyati telekanali jurnalist va muxbirlari, Xorazm viloyati Axborot va ommaviy kommunikatsiyalar boshqarmasi mutaxassislari,  “Xorazm haqiqati” gazetasi muxbirlari, “S-Ikbol” hamda "Sevimli"  telekanallari muxbirlari hamda blogerlar ishtirok etdi.
Anjumanda UrDU Yoshlar masalalari va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar boʻyicha birinchi prorektori D.Ibadullayev, Oʻquv-uslubiy boshqarma boshligʻi Gʻ.Matlatipov hamda Ilmiy tadqiqotlar, innovatsiyalar, ilmiy pedagog kadrlar tayyorlash boʻlimi boshligʻi Y.Jumaniyozovalar tomonidan 2025-yilning 1-yarim yilligi boʻyicha amalga oshirilgan ishlar yuzasidan maʼlumotlar taqdim etildi.
Matbuot anjumani yakunida ishtirokchilar oʻzlarini qiziqtirgan barcha savollariga javoblar olishdi.
Matbuot anjumani yakunida "27-iyun — Matbuot va ommaviy axborot vositalari xodimlari kuni" munosabati bilan ochiqlik, shaffoflik va ijtimoiy masʼuliyat tamoyillariga sodiqligi, axborot maydonidagi faol ishtiroki hamda Urganch davlat universiteti faoliyatini keng yoritishdagi amaliy koʻmagi uchun bir guruh OAV vakillariga universitet jamoasi nomidan tashakkurnoma hamda esdalik sovgʻalari topshirildi.

Today, on June 28, a press conference was held at Urgench State University named after Abu Rayhon Biruni, dedicated to reviewing the results of work carried out during the first half of 2025. The event was organized for the general public, media representatives, and bloggers.
The press conference was attended by journalists and correspondents from the Khorezm regional TV channel, specialists from the Khorezm Regional Department of Information and Mass Communications, correspondents from the Xorazm Haqiqati newspaper, representatives from S-Ikbol and Sevimli TV channels, as well as bloggers.
At the conference, reports on the work accomplished in the first half of 2025 were presented by D.Ibadullaev, First Vice-Rector for Youth Affairs and Spiritual-Educational Work; G. Matlatipov, Head of the Educational-Methodical Department; and Y.Jumaniyozova, Head of the Department for Scientific Research, Innovation, and Training of Scientific-Pedagogical Personnel.
At the end of the event, participants received answers to all their questions of interest.
In honor of “June 27 — Press and Mass Media Workers Day,” several media representatives were presented with certificates of appreciation and commemorative gifts on behalf of the university community. This was in recognition of their commitment to principles of openness, transparency, and social responsibility, their active presence in the information space, and their practical support in widely covering the activities of Urgench State University.