UrDUda “Differensial tenglamalar va matematik fizika bo‘yicha yozgi maktab konferensiyasi” mavzusida yozgi maktab bo’lib o’tmoqda
Bugun Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti Fizika-matematika fakultetida “Dolzarb 90 kun” doirasida yozni talabalar uchun mazmunli o‘tkazish maqsadida Novosibirsk davlat universiteti hamda V.I.Romonovskiy nomidagi matematika instituti bilan hamkorlikda 3-10 iyul kunlariga mo’ljallab tashkil etilayotgan “Differensial tenglamalar va matematik fizika bo‘yicha yozgi maktab konferensiyasi” mavzusida yozgi maktab o’z ish faoliyatini boshladi.
Dastlab yozgi maktabning ochilish marosimi bo’lib o’tdi. Unda oliygoh rektori v.v.b S.Xodjaniyazov hamda Xalqaro hamkorlik bo’yicha prorektor G’.O’razboyevlar so’zga chiqib, maktab faoliyatiga muvaffaqiyat tilashdi.
Ayni paytda Novosibirsk davlat universiteti hamda V.I.Romonovskiy nomidagi matematika instituti matematik olimlari tomonidan differensial tenglamalar va matematik fizika bo‘yicha ma’ruzalar tinglanmoqda.

A summer school titled "Summer School Conference on Differential Equations and Mathematical Physics" is currently being held at UrSU
Today, at the Faculty of Physics and Mathematics of Urgench State University named after Abu Rayhan Biruni, a summer school officially began as part of the "Relevant 90 Days" initiative. The event aims to make the summer meaningful for students and is being organized in cooperation with Novosibirsk State University and the V.I. Romanovsky Institute of Mathematics, scheduled to take place from July 3 to July 10.
The opening ceremony of the summer school was held at the beginning of the event. Acting Rector of the university, S.Khodjaniyazov, and Vice-Rector for International Cooperation, G'.O‘razboyev, gave speeches and wished success to the school’s activities.
Currently, lectures on differential equations and mathematical physics are being delivered by mathematicians from Novosibirsk State University and the V.I. Romanovsky Institute of Mathematics.