UrDUda “Differensial tenglamalar va matematik fizika bo‘yicha yozgi maktab konferensiyasi” mavzusida yozgi maktab bo’lib o’tmoqda
Bugun Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti Fizika-matematika fakultetida “Dolzarb 90 kun” doirasida yozni talabalar uchun mazmunli o‘tkazish maqsadida Novosibirsk davlat universiteti hamda V.I.Romonovskiy nomidagi matematika instituti bilan hamkorlikda 3-10 iyul kunlariga mo’ljallab tashkil etilayotgan “Differensial tenglamalar va matematik fizika bo‘yicha yozgi maktab konferensiyasi” mavzusida yozgi maktab o’z ish faoliyatini boshladi.
Dastlab yozgi maktabning ochilish marosimi bo’lib o’tdi. Unda oliygoh rektori v.v.b S.Xodjaniyazov hamda Xalqaro hamkorlik bo’yicha prorektor G’.O’razboyevlar so’zga chiqib, maktab faoliyatiga muvaffaqiyat tilashdi.
Ayni paytda Novosibirsk davlat universiteti hamda V.I.Romonovskiy nomidagi matematika instituti matematik olimlari tomonidan differensial tenglamalar va matematik fizika bo‘yicha ma’ruzalar tinglanmoqda.

В Ургенчском государственном университете имени Абу Райхона Беруни проходит летняя школа-конференция по теме «Дифференциальные уравнения и математическая физика»
Сегодня на факультете физики и математики Ургенчского государственного университета в рамках проекта «Актуальные 90 дней» стартовала летняя школа для студентов. Мероприятие организовано совместно с Новосибирским государственным университетом и Институтом математики имени В.И. Романовского и запланировано на период с 3 по 10 июля.
Церемония открытия летней школы прошла с участием и.о. ректора университета С. Ходжаниязова и проректора по международному сотрудничеству Г. Уразбоева, которые пожелали успешной работы участникам школы.
В настоящее время учёные-математики из Новосибирского государственного университета и Института математики имени В.И. Романовского проводят лекции по дифференциальным уравнениям и математической физике.