Bugun Urganch davlat universitetida 2025/2026-o‘quv yili uchun alohida iqtidor talab qiluvchi kunduzgi ta’lim yo‘nalishlariga kasbiy (ijodiy) imtihonlarning birinchi kuni oʻz ishini boshladi.  Abituriyentlar erta tongdan imtihonga shay holatda universitetga tashrif buyurdilar. Ularni UrDU Qabul komissiyasi aʼzolari kutib olib, sinovlar haqida batafsil maʼlumot berdilar.
2025/2026-o‘quv yili uchun kasbiy (ijodiy) imtihonlar joriy yilning 7-13 iyul kunlari jami 15 ta bakalavriat (kunduzgi) yo‘nalishlari bo‘yicha bo‘lib o‘tadi. Mazkur imtihonlarda ishtirok etish uchun jami 815 nafar talabgor ro‘yxatdan o‘tgan.
Bugun:
Sport faoliyati: shaxmat
Sport faoliyati: badminton
Sport faoliyati: stol tennis
Sport faoliyati: kurash
Sport faoliyati: o‘gir atletika kabi yo‘nalishlarida jami 91 nafar talabgor kasbiy (ijodiy) imtihonlarda ishtirok etmoqda.
Imtihonlarni adolatli va shaffof  o'tkazishni ta‘minlash maqsadida onlayn kuzatuv yo'lga qo'yildi: https://live.urdu.uz/category/10/

ПРИЁМ_2025: В УРГЕНЧСКОМ ГОСУДАРСТВЕННОМ УНИВЕРСИТЕТЕ НАЧАЛИСЬ ПРОФЕССИОНАЛЬНЫЕ (ТВОРЧЕСКИЕ) ЭКЗАМЕНЫ
Сегодня в Ургенчском государственном университете стартовал первый день профессиональных (творческих) экзаменов для дневных направлений обучения, требующих особых способностей, на 2025/2026 учебный год. С раннего утра абитуриенты в полной готовности прибыли в университет для прохождения экзаменов. Члены Приёмной комиссии УрГУ встретили их и подробно ознакомили с порядком проведения экзаменов.
Профессиональные (творческие) экзамены на 2025/2026 учебный год будут проводиться с 7 по 13 июля текущего года по 15 направлениям бакалавриата (дневная форма обучения). Всего на участие в экзаменах зарегистрировались 815 абитуриентов.
Сегодня: — Спортивная деятельность: шахматы
По этим направлениям в профессиональных (творческих) экзаменах участвуют в общей сложности 91 абитуриент.
В целях обеспечения справедливого и прозрачного проведения экзаменов организовано онлайн-наблюдение: https://live.urdu.uz/category/10/