QABUL_2025: Kasbiy (ijodiy) imtihonlarning ikkinchi kuni bo’lib o’tmoqda
Bugun, 8-iyul kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida 2025/2026-o‘quv yili uchun alohida iqtidor talab qiluvchi kunduzgi ta’lim yo‘nalishlariga kasbiy (ijodiy) imtihonlarning ikkinchi o’tkazilmoqda.
Bugun abituriyentlar Cholg’u ijrochiligi: an’anaviy cholg’ular, Sport faoliyati: futbol, Sport faoliyati: yengil atletika, Sport faoliyati: badminton, Sport faoliyati: stol tennis, Sport faoliyati: kurash hamda Sport faoliyati: og’ir atletika kabi yo’nalishlar uchun kasbiy (ijodiy) imtihonlarda ishtirok etmoqda.

ADMISSIONS_2025: The second day of professional exams is underway
Today, July 8, at Urgench State University named after Abu Rayhon Biruni, the second day of professional exams is being held for full-time educational programs that require special talent for the 2025/2026 academic year.
Today, applicants are participating in professional exams for the following fields: Instrumental Performance: Traditional Instruments, Sports Activities: Football, Sports Activities: Track and Field, Sports Activities: Badminton, Sports Activities: Table Tennis, Sports Activities: Wrestling, and Sports Activities: Weightlifting.