Urganch davlat universitetida qabul jarayonlari yuzasidan ochiq muloqot o‘tkazildi
Bugun, 14-avgust kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida 2025–2026-o‘quv yili uchun bakalavriat ta’lim yo‘nalishlariga kirish test sinovlari bo‘yicha ochiq muloqot bo‘lib o‘tdi.  Unda Urganch davlat universiteti boʻlim boshliqlari, tyutorlar, Axborot xizmati bo'limi vakillari hamda media sohasiga qiziqishi yuqori bo‘lgan yoshlar ishtirok etdi.
Ochiq muloqot davomida universitet Qabul komissiyasi masʼul kotibi, Kimyoviy texnologiyalar fakulteti dekani Sh.Kurambayev tomonidan Urganch davlat universitetining 2025-2026 o‘quv yili uchun qabul qilingan taʼlim yoʻnalishlari va mutaxassisliklar, ikkinchi va undan keyingi oliy taʼlimga qabul jarayonlari, magistratura mutaxassisliklariga qabul, yangi ochilgan kechki va masofaviy ta'lim shakllari, texnikumlarni muvaffaqiyatli tugatgan abituriyentlarning suhbat asosida universitetga qabul qilinishi haqidagi maʼlumotlar taqdim etildi.

Open Dialogue Held at Urgench State University Regarding the Admission Process
Today, August 14, an open dialogue was held at Urgench State University named after  Abu Rayhon Biruni regarding the entrance test exams for bachelor's degree programs for the 2025–2026 academic year.
The event was attended by heads of departments of Urgench State University, tutors, representatives of the Information Service, and youth with a strong interest in the media field.
During the open dialogue, Sh.Kurambayev, the responsible secretary of the University Admissions Committee and Dean of the Faculty of Chemical Technologies, provided information about the educational programs and specialties approved for the 2025–2026 academic year, the admission process for second and subsequent higher education, master's degree admissions, newly launched evening and distance learning formats, and the interview-based admission of applicants who have successfully graduated from technical colleges.
At the end of the dialogue, participants received detailed answers to their questions regarding the admission process.