Urganch davlat universitetida qabul jarayonlari yuzasidan ochiq muloqot o‘tkazildi
Bugun, 14-avgust kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida 2025–2026-o‘quv yili uchun bakalavriat ta’lim yo‘nalishlariga kirish test sinovlari bo‘yicha ochiq muloqot bo‘lib o‘tdi.  Unda Urganch davlat universiteti boʻlim boshliqlari, tyutorlar, Axborot xizmati bo'limi vakillari hamda media sohasiga qiziqishi yuqori bo‘lgan yoshlar ishtirok etdi.
Ochiq muloqot davomida universitet Qabul komissiyasi masʼul kotibi, Kimyoviy texnologiyalar fakulteti dekani Sh.Kurambayev tomonidan Urganch davlat universitetining 2025-2026 o‘quv yili uchun qabul qilingan taʼlim yoʻnalishlari va mutaxassisliklar, ikkinchi va undan keyingi oliy taʼlimga qabul jarayonlari, magistratura mutaxassisliklariga qabul, yangi ochilgan kechki va masofaviy ta'lim shakllari, texnikumlarni muvaffaqiyatli tugatgan abituriyentlarning suhbat asosida universitetga qabul qilinishi haqidagi maʼlumotlar taqdim etildi.

В Ургенчском государственном университете проведён открытый диалог по вопросам приёмной кампании
Сегодня, 14 августа, в Ургенчском государственном университете имени Абу Райхона Беруний состоялся открытый диалог по вопросам вступительных тестовых испытаний на направления бакалавриата на 2025–2026 учебный год.
В мероприятии приняли участие руководители подразделений Ургенчского государственного университета, тьюторы, представители пресс-службы, а также молодёжь, проявляющая интерес к сфере медиа.
В ходе открытого диалога ответственный секретарь Приёмной комиссии университета, декан факультета химических технологий Ш. Куромбaев предоставил информацию о направлениях образования и специальностях, утверждённых для приёма в 2025–2026 учебном году, процессе приёма на второе и последующие высшие образования, приёме в магистратуру, новых формах вечернего и дистанционного обучения, а также о приёме абитуриентов, успешно окончивших техникумы, на основе собеседования.
В завершение встречи участникам были даны подробные ответы на интересующие их вопросы по приёмной кампании.