2025-2026 o‘quv yilining boshlanishi oldidan yoshlar bilan ishlash va ma’naviy-ma’rifiy faoliyatni samarali yo‘lga qo‘yish masalalariga bag‘ishlangan yig‘ilish bo‘lib o‘tdi
Bugun, 2-sentabr kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida yangi o‘quv yiliga tayyorgarlik doirasida yoshlar bilan ishlash va ma’naviy-ma’rifiy faoliyatni samarali yo‘lga qo‘yish masalalariga bag‘ishlangan yig‘ilish tashkil etildi.
Yig'ilishda universitetning birinchi prorektori D.Ibadullayev, O‘quv-uslubiy boshqarma boshlig‘i G‘.Matlatipov, rektor maslahatchisi A.Shakarov hamda fakultetlarning yoshlar masalalari bo‘yicha dekan o‘rinbosarlari va tyutorlar ishtirok etdi.
Unda birinchi bosqich talabalari uchun tanishuv haftaligini o‘tkazish, 2025-2026 o‘quv yilida talabalar bo‘sh vaqtini mazmunli tashkil etish, ma’naviy-ma’rifiy tadbirlarni samarali rejalashtirish, universitet odob-axloq qoidalari bo‘yicha tushuntirish ishlari olib borish va iqtidorli talabalar uchun yaratilgan imkoniyatlar haqida ma’lumot berish bo‘yicha muhim ko‘rsatmalar berildi.
Shuningdek, yig‘ilishda talabalar tarbiyasi, yashash sharoitlari, ularning muammolari bilan doimiy ishlash, to‘garaklarga jalb qilishni kuchaytirish yuzasidan fikr va takliflar bildirildi hamda yangi o‘quv yiliga tayyorgarlik holati bo‘yicha mas’ul xodimlarning hisobotlari tinglandi.

Перед началом учебного года 2025-2026 состоялось собрание, посвящённое вопросам работы с молодёжью и эффективной организации духовно-просветительской деятельности
Сегодня, 2 сентября, в Ургенчском государственном университете имени Абу Райхона Беруни в рамках подготовки к новому учебному году было организовано собрание, посвящённое вопросам работы с молодёжью и эффективной организации духовно-просветительской деятельности.
В собрании приняли участие первый проректор университета Д. Ибадуллаев, руководитель учебно-методического управления Г. Матлатипов, советник ректора А. Шакаров, а также заместители деканов по молодёжным вопросам факультетов и тьюторы.
На собрании были даны важные указания по проведению недели знакомства для студентов первого курса, организации содержательного досуга студентов в 2025-2026 учебном году, эффективному планированию духовно-просветительских мероприятий, проведению разъяснительной работы по правилам поведения в университете и информированию о возможностях для талантливых студентов.
Кроме того, в ходе собрания обсуждались вопросы воспитания студентов, условий проживания, постоянной работы с их проблемами, усиления привлечения в кружки, а также были заслушаны отчёты ответственных сотрудников по состоянию подготовки к новому учебному году.