2025-2026 o‘quv yilining boshlanishi oldidan yoshlar bilan ishlash va ma’naviy-ma’rifiy faoliyatni samarali yo‘lga qo‘yish masalalariga bag‘ishlangan yig‘ilish bo‘lib o‘tdi
Bugun, 2-sentabr kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida yangi o‘quv yiliga tayyorgarlik doirasida yoshlar bilan ishlash va ma’naviy-ma’rifiy faoliyatni samarali yo‘lga qo‘yish masalalariga bag‘ishlangan yig‘ilish tashkil etildi.
Yig'ilishda universitetning birinchi prorektori D.Ibadullayev, O‘quv-uslubiy boshqarma boshlig‘i G‘.Matlatipov, rektor maslahatchisi A.Shakarov hamda fakultetlarning yoshlar masalalari bo‘yicha dekan o‘rinbosarlari va tyutorlar ishtirok etdi.
Unda birinchi bosqich talabalari uchun tanishuv haftaligini o‘tkazish, 2025-2026 o‘quv yilida talabalar bo‘sh vaqtini mazmunli tashkil etish, ma’naviy-ma’rifiy tadbirlarni samarali rejalashtirish, universitet odob-axloq qoidalari bo‘yicha tushuntirish ishlari olib borish va iqtidorli talabalar uchun yaratilgan imkoniyatlar haqida ma’lumot berish bo‘yicha muhim ko‘rsatmalar berildi.
Shuningdek, yig‘ilishda talabalar tarbiyasi, yashash sharoitlari, ularning muammolari bilan doimiy ishlash, to‘garaklarga jalb qilishni kuchaytirish yuzasidan fikr va takliflar bildirildi hamda yangi o‘quv yiliga tayyorgarlik holati bo‘yicha mas’ul xodimlarning hisobotlari tinglandi.

Before the start of the 2025-2026 academic year, a meeting dedicated to youth work and the effective organization of spiritual and educational activities was held
Today, September 2, at Urgench State University named after Abu Rayhan Biruni, a meeting was organized as part of preparations for the new academic year, focused on youth work and the effective organization of spiritual and educational activities.
The meeting was attended by the university’s First Vice-Rector D.Ibadullayev, Head of the Educational and Methodological Department G. Matlatipov, Rector’s Advisor A. Shakarov, as well as deputy deans for youth affairs of faculties and tutors.
Important instructions were given regarding the organization of an orientation week for first-year students, meaningful leisure activities for students in the 2025-2026 academic year, effective planning of spiritual and educational events, explanatory work on university rules of conduct, and informing about opportunities available for talented students.
Additionally, the meeting addressed student upbringing, living conditions, ongoing work on their problems, strengthening involvement in clubs, and reports from responsible staff on the preparation status for the new academic year were heard.