FVB hamkorligida talabalarning ijara xonadonlaridagi xavfsizlik oʻrganilmoqda
Ayni kunlarda Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti hamda Urganch shahar Favqulodda vaziyatlar boʻlimi hamkorligida kuz-qish mavsumida favqulodda vaziyatlarning oldini olish va yong‘in xavfsizligini ta’minlash maqsadida universitetning talabalari istiqomat qilayotgan ijara xonadonlarida o‘rganish ishlari olib borilmoqda.
Bugun ham mazkur jarayonlar davom ettirilib, dastlab Urganch shahar Favqulodda vaziyatlar boʻlimi xodimlari tomonidan seminar tashkil etildi.  Unda universitet tyutorlariga talabalarning ijara xonadonlarida xavfsizlik choralarini kuchaytirish maqsadida is gazidan zaharlanish, yong‘in xavfsizligi va elektr toki bilan bog‘liq xavflarni oldini olish bo‘yicha amaliy tavsiyalar berildi.
Favqulodda vaziyatlar boʻlimi va Urganch davlat universiteti hamkorligida o‘tkazilgan ushbu chora-tadbirlar talabalarning hayotini muhofaza qilish va xavfsiz muhit yaratishga qaratilgan boʻlib, tadbirlar doirasida barcha ijara xonadonlarini koʻzdan kechirish rejalashtirilmoqda.

Student Rental Housing Safety Being Assessed in Cooperation with the Emergency Department
Currently, Urgench State University named after Abu Rayhon Biruni, in cooperation with the Urgench City Emergency Situations Department, is conducting inspections of student-rented housing. These efforts aim to prevent emergencies and ensure fire safety during the autumn-winter season.
Today, these activities continued with a seminar organized by the staff of the Urgench City Emergency Situations Department. During the seminar, university tutors received practical recommendations on enhancing safety measures in student-rented homes. Topics included prevention of carbon monoxide poisoning, fire safety, and electrical hazard mitigation.
These joint efforts between the Emergency Situations Department and Urgench State University are focused on protecting students' lives and creating a safe living environment. As part of the initiative, all rental accommodations will be inspected.