Bitiruvchi talabalarning bandligini ta’minlash, ularni mehnat bozoriga tayyorlash va ish beruvchilar bilan yaqin hamkorlikni kuchaytirish maqsadida tashkil etilgan “TalabaExpo–2025” tadbirlari bugun ham izchil davom etmoqda.
Shu munosabat bilan Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti bitiruvchi talabalari “O‘zmilliybank” AJ masʼullari hamrohligida “TILLO DOMOR” xususiy korxonasi faoliyati bilan yaqindan tanishdilar.  Tashrif davomida korxona ish boshqaruvchisi Feruzbek Kuranbayev korxonaning ishlab chiqarish jarayoni, mahsulot turlari, zamonaviy texnologiyalarni joriy etish hamda yosh mutaxassislarga yaratilayotgan shart-sharoitlar haqida batafsil ma’lumot berdi.
Shundan so'ng, universitet bitiruvchi talabalarining navbatdagi tashrifi “URGENCH CLUSTER” mas’uliyati cheklangan jamiyatida amalga oshirdilar. Tashrif davomida korxona rahbariyati talabalarga ishlab chiqarish jarayoni, zamonaviy uskunalar bilan jihozlangan sexlar faoliyati hamda korxonada amalga oshirilayotgan modernizatsiya ishlari haqida batafsil ma’lumot berdi.

В рамках "TalabaExpo–2025" продолжаются практические встречи
Мероприятия "TalabaExpo–2025", организованные с целью обеспечения занятости выпускников, подготовки их к рынку труда и укрепления сотрудничества с работодателями, сегодня также проходят последовательно.
В этой связи выпускники Ургенчского государственного университета имени Абу Райхона Беруний совместно с представителями АО "O‘zmilliybank" ознакомились с деятельностью частного предприятия "TILLO DOMOR". В ходе визита управляющий предприятием Ферузбек Куранбаев подробно рассказал о производственном процессе, видах продукции, внедрении современных технологий и созданных условиях для молодых специалистов.
Затем выпускники университета посетили общество с ограниченной ответственностью "URGENCH CLUSTER". Во время визита руководство предприятия предоставило студентам подробную информацию о производственном процессе, деятельности цехов, оснащённых современным оборудованием, а также о проводимых в компании работах по модернизации.