Bitiruvchi talabalarning bandligini ta’minlash, ularni mehnat bozoriga tayyorlash va ish beruvchilar bilan yaqin hamkorlikni kuchaytirish maqsadida tashkil etilgan “TalabaExpo–2025” tadbirlari bugun ham izchil davom etmoqda.
Shu munosabat bilan Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti bitiruvchi talabalari “O‘zmilliybank” AJ masʼullari hamrohligida “TILLO DOMOR” xususiy korxonasi faoliyati bilan yaqindan tanishdilar.  Tashrif davomida korxona ish boshqaruvchisi Feruzbek Kuranbayev korxonaning ishlab chiqarish jarayoni, mahsulot turlari, zamonaviy texnologiyalarni joriy etish hamda yosh mutaxassislarga yaratilayotgan shart-sharoitlar haqida batafsil ma’lumot berdi.
Shundan so'ng, universitet bitiruvchi talabalarining navbatdagi tashrifi “URGENCH CLUSTER” mas’uliyati cheklangan jamiyatida amalga oshirdilar. Tashrif davomida korxona rahbariyati talabalarga ishlab chiqarish jarayoni, zamonaviy uskunalar bilan jihozlangan sexlar faoliyati hamda korxonada amalga oshirilayotgan modernizatsiya ishlari haqida batafsil ma’lumot berdi.

Practical meetings within the framework of “TalabaExpo–2025” continue
The events of “TalabaExpo–2025,” organized to ensure the employment of graduating students, prepare them for the labor market, and strengthen cooperation with employers, are continuing steadily today as well.
In this regard, graduating students of Urgench State University named after Abu Rayhon Biruni, accompanied by representatives of “O‘zmilliybank” JSC, became closely acquainted with the activities of the private enterprise “TILLO DOMOR.” During the visit, the company’s manager, Feruzbek Kuranbayev, provided detailed information about the production process, types of products, implementation of modern technologies, and the working conditions created for young specialists.
After that, the university graduates made their next visit to the limited liability company “URGENCH CLUSTER.” During the visit, the company management gave the students detailed information about the production process, the operation of workshops equipped with modern equipment, and the modernization efforts being implemented at the enterprise.