“Xitoy tili ta’limi” yo‘nalishi maktabi o'z faoliyatini boshladi!
Bugun, 27-oktabr kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti Xorijiy filologiya fakulteti hamda Xitoyning Gansu qishloq xo‘jaligi universiteti hamkorligida tashkil etilgan “Xitoy tili ta’limi” yo‘nalishi maktabi o‘z faoliyatini boshladi.
Mazkur dasturda ishtirok etish uchun Gansu qishloq xo‘jaligi universitetidan 17 nafar talaba hamda 2 nafar o‘qituvchi UrDUga tashrif buyurishgan.
Dastur doirasida xorijlik mehmonlar Xorijiy filologiya fakulteti talabalari bilan birgalikda amaliy mashg‘ulotlarda qatnashishmoqda, tajriba almashishmoqda va madaniy muloqotlar olib borishmoqda.

Школа направления «Преподавание китайского языка» начала свою деятельность!
Сегодня, 27 октября, в У ргенчском государственном университете имени Абу Райхона Беруния, на факультете зарубежной филологии, в сотрудничестве с Сельскохозяйственным университетом провинции Ганьсу (Китай), начала свою работу школа по направлению «Преподавание китайского языка».
Для участия в данной программе в Ургенчский государственный университет прибыло 17 студентов и 2 преподавателя из Сельскохозяйственного университета Ганьсу.
В рамках программы иностранные гости вместе со студентами факультета зарубежной филологии принимают участие в практических занятиях, обмениваются опытом и ведут культурный диалог.