“Xitoy tili ta’limi” yo‘nalishi maktabi o'z faoliyatini boshladi!
Bugun, 27-oktabr kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti Xorijiy filologiya fakulteti hamda Xitoyning Gansu qishloq xo‘jaligi universiteti hamkorligida tashkil etilgan “Xitoy tili ta’limi” yo‘nalishi maktabi o‘z faoliyatini boshladi.
Mazkur dasturda ishtirok etish uchun Gansu qishloq xo‘jaligi universitetidan 17 nafar talaba hamda 2 nafar o‘qituvchi UrDUga tashrif buyurishgan.
Dastur doirasida xorijlik mehmonlar Xorijiy filologiya fakulteti talabalari bilan birgalikda amaliy mashg‘ulotlarda qatnashishmoqda, tajriba almashishmoqda va madaniy muloqotlar olib borishmoqda.

The “Chinese Language Education” program school has begun its activities!
Today, on October 27, at the Faculty of Foreign Philology of Urgench State University named after Abu Rayhon Biruni, the “Chinese Language Education” program school, organized in cooperation with Gansu Agricultural University (China), officially started its work.
As part of this program, 17 students and 2 teachers from Gansu Agricultural University have arrived at Urgench State University.
During the program, the foreign guests are participating in practical sessions together with the students of the Faculty of Foreign Philology, exchanging experience, and engaging in cultural communication.