O‘zbekiston – Xitoy ta’lim forumi: istiqbolli hamkorlik
2-noyabr kuni Toshkent shahrida bo‘lib o‘tgan O‘zbekiston — Xitoy ikkinchi ta’lim forumida Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti rektori v.v.b. S.Xodjaniyazov ishtirok etdi.
Forum doirasida S.Xodjaniyazov “Xitoy va O‘zbekistonning “Bir kamar, bir yo‘l” tashabbusi doirasida ta’lim sohasidagi hamkorlik, shuningdek, Xitoy va Markaziy Osiyo o‘rtasida ta’lim integratsiyasini rivojlantirish”mavzusidagi taqdimoti bilan chiqish qildi.
Shuningdek, forum doirasida Urganch davlat universiteti va Xitoyning Top 1000 talikka kirgan Changan universiteti o‘rtasida anglashuv memorandumi imzolandi.
Mazkur memorandum ikki oliygoh o‘rtasida ta’lim, ilmiy tadqiqotlar, professor-o‘qituvchilar va talabalar almashinuvi yo‘nalishlarida hamkorlikni yanada mustahkamlashga xizmat qiladi.

On November 2, Acting Rector of Urgench State University named after Abu Rayhon Biruni, S.Khodjaniyazov, took part in the Second Uzbekistan–China Education Forum held in Tashkent.
During the forum, S.Khodjaniyazov delivered a presentation on “Cooperation in Education between China and Uzbekistan within the Framework of the Belt and Road Initiative, and the Development of Educational Integration between China and Central Asia.”
In addition, within the framework of the forum, a memorandum of understanding was signed between Urgench State University and Chang’an University — one of China’s Top 1000 universities.
This memorandum is aimed at further strengthening cooperation between the two institutions in education, scientific research, and the exchange of professors and students.