Urganch davlat universitetida ma’naviy-ma’rifiy ishlar ijrosi o‘rganilmoqda
Ayni kunlarda Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida ma’naviy-ma’rifiy sohada amalga oshirilayotgan ishlar holati va ustuvor vazifalar ijrosini o‘rganish bo‘yicha Respublika ishchi guruhi o‘z faoliyatini olib bormoqda.
O‘rganishlar doirasida bugun ishchi guruh a’zolari Urganch shahar FVB xodimlari bilan birgalikda universitet talabalari istiqomat qilayotgan 100 ga yaqin ijara xonadonlarida o‘rganish jarayonlarini olib bordi. Ular yashash sharoitlari,  ma’naviy-ma’rifiy muhit, kuz-qish mavsumida talabalarning xavfsizligi hamda bo‘sh vaqtlarini mazmunli tashkil etish bo‘yicha amalga oshirilayotgan chora-tadbirlar bilan tanishdilar.
Mazkur o‘rganishlar talabalarga yaratilayotgan sharoitlarni yanada yaxshilash, ularning ta’lim va tarbiya jarayonini sifatli tashkil etish hamda ma’naviy-ma’rifiy ishlar samaradorligini oshirishga xizmat qiladi.

В Ургенчском государственном университете изучается исполнение духовно-просветительских работ
В настоящее время в Ургенчском государственном университете имени Абу Райхона Беруний проводится работа Республиканской рабочей группы по изучению состояния и исполнения приоритетных задач в сфере духовно-просветительской деятельности.
В рамках изучения сегодня члены рабочей группы совместно с сотрудниками Управления чрезвычайных ситуаций города Ургенч провели обследование около 100 арендованных домов, в которых проживают студенты университета. Они ознакомились с условиями проживания, духовно-просветительской средой, мерами обеспечения безопасности студентов в осенне-зимний период, а также организацией их содержательного досуга.
Данные обследования способствуют дальнейшему улучшению условий, создаваемых для студентов, качественной организации их учебно-воспитательного процесса и повышению эффективности духовно-просветительской работы.