Xalqaro hamkorlikdagi o‘quv mashg‘ulotlari muvaffaqiyatli yakunlandi
Xabar berganimizdek, joriy yil14-noyabr sanasidan boshlab Xitoyning Gansu qishloq xo‘jaligi universiteti professori Li Huixia Urganch davlat universitetining  Tabiiy va qishloq xo‘jaligi fanlari fakulteti Agronomiya kafedrasi O‘simliklarni himoya qilish yo‘nalishi talabalari uchun mahorat darslari va o‘quv mashg‘ulotlarini olib bordi.
Bugun ushbu o‘quv jarayonlari muvaffaqiyatli yakunlandi. Bir necha hafta davomida talabalar zamonaviy o‘simliklarni himoya qilish texnologiyalari, xalqaro tajriba va fan yangiliklari bilan yaqindan tanishib, professorning amaliy ko‘nikmalarga boy mashg‘ulotlarida faol ishtirok etdilar.
Darslarda o‘zini faol va mas’uliyatli ko‘rsatgan talabalarga sertifikatlar topshirildi. Ushbu jarayon nafaqat bilim almashinuvi, balki ikki oliygoh o‘rtasidagi ilmiy hamkorlikning mustahkamlanishiga xizmat qildi.

Международные совместные учебные занятия успешно завершились
Как сообщалось ранее, с 14 ноября текущего года профессор Сельскохозяйственного университета провинции Ганьсу (Китай) Ли Хуйся проводила мастер-классы и учебные занятия для студентов направления «Защита растений» кафедры агрономии факультета естественных и сельскохозяйственных наук Ургенчского государственного университета.
Сегодня эти учебные процессы успешно завершились. В течение нескольких недель студенты познакомились с современными технологиями защиты растений, международным опытом и научными новинками, активно участвовали в насыщенных практическими навыками занятиях профессора.
Студентам, проявившим активность и ответственность на занятиях, были вручены сертификаты. Этот процесс стал не только обменом знаниями, но и послужил укреплению научного сотрудничества между двумя вузами.