Urganch davlat universitetida “Senatorlar va yoshlar uchrashuvi” bo‘lib o‘tdi
9-dekabr kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida Oliy Majlis Senati vakillari hamda talaba-yoshlar uchrashuvi tashkil etildi. Unda Oliy Majlis Senatining fan, ta’lim va sog‘liqni saqlash masalalari qo‘mitasi raisi Baxrom Abdullayev hamda Senatning Agrar, suv xo'jaligi masalalari va ekologiya qo'mitasi rais o‘rinbosari Sayyora Abdikarimova ishtirok etib, yoshlar bilan bevosita suhbatlashdi, ularning tashabbuslari va fikrlarini tingladi.
Uchrashuv davomida “2025-yil – Atrof-muhitni asrash va “yashil” iqtisodiyot yili” doirasida amalga oshirilgan ishlar, yoshlar siyosatidagi ustuvor yo‘nalishlar va yoshlar bandligini ta’minlashga qaratilgan islohotlar, ekologik madaniyatni oshirish bo‘yicha tashabbuslar hamda ta’lim sifatini oshirish, ilmiy izlanishlarni rag‘batlantirish va yoshlarning intellektual salohiyatini qo‘llab-quvvatlash haqida atroflicha so'z yuritildi.
Mazkur uchrashuv yoshlarning faolligini oshirish, ularni qo‘llab-quvvatlash hamda ularning kelajak rejalari va intilishlarini eshitish uchun muhim maydon bo‘lib xizmat qildi.

В Ургенчском государственном университете состоялась встреча «Сенаторы и молодёжь»
9 декабря в Ургенчском государственном университете имени Абу Райхона Беруния была организована встреча представителей Сената Олий Мажлиса со студенческой молодежью. В мероприятии приняли участие председатель Комитета Сената по вопросам науки, образования и здравоохранения Бахром Абдуллаев, а также заместитель председателя Комитета Сената по вопросам аграрной и водного хозяйства и экологии Сайёра Абдикаримова. Они провели открытый диалог с молодёжью, выслушали их инициативы и мнения.
В ходе встречи подробно обсуждались работы, выполненные в рамках года «2025 год — год охраны окружающей среды и зелёной экономики», приоритетные направления молодежной политики, реформы, направленные на обеспечение занятости молодёжи, инициативы по повышению экологической культуры, а также вопросы повышения качества образования, стимулирования научных исследований и поддержки интеллектуального потенциала молодого поколения.
Данная встреча стала важной площадкой для повышения активности молодёжи, её поддержки, а также для ознакомления с планами и устремлениями студентов на будущее.