Urganch davlat universitetida “Senatorlar va yoshlar uchrashuvi” bo‘lib o‘tdi
9-dekabr kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida Oliy Majlis Senati vakillari hamda talaba-yoshlar uchrashuvi tashkil etildi. Unda Oliy Majlis Senatining fan, ta’lim va sog‘liqni saqlash masalalari qo‘mitasi raisi Baxrom Abdullayev hamda Senatning Agrar, suv xo'jaligi masalalari va ekologiya qo'mitasi rais o‘rinbosari Sayyora Abdikarimova ishtirok etib, yoshlar bilan bevosita suhbatlashdi, ularning tashabbuslari va fikrlarini tingladi.
Uchrashuv davomida “2025-yil – Atrof-muhitni asrash va “yashil” iqtisodiyot yili” doirasida amalga oshirilgan ishlar, yoshlar siyosatidagi ustuvor yo‘nalishlar va yoshlar bandligini ta’minlashga qaratilgan islohotlar, ekologik madaniyatni oshirish bo‘yicha tashabbuslar hamda ta’lim sifatini oshirish, ilmiy izlanishlarni rag‘batlantirish va yoshlarning intellektual salohiyatini qo‘llab-quvvatlash haqida atroflicha so'z yuritildi.
Mazkur uchrashuv yoshlarning faolligini oshirish, ularni qo‘llab-quvvatlash hamda ularning kelajak rejalari va intilishlarini eshitish uchun muhim maydon bo‘lib xizmat qildi.

A meeting titled “Senators and Youth” was held at Urgench State University
On December 9, a meeting between representatives of the Senate of the Oliy Majlis and students was held at Urgench State University named after Abu Rayhon Biruni. The Chairman of the Committee on Science, Education and Healthcare of the Senate of the Oliy Majlis, Bakhrom Abdullayev, as well as the Deputy Chairwoman of the Senate Committee on Agrarian, Water Management and Environmental Issues, Sayyora Abdikarimova participated in the event. They engaged in direct dialogue with the youth, listening to their initiatives and opinions.
During the meeting, detailed discussions were held on the activities carried out within the framework of “2025 — The Year of Environmental Protection and Green Economy,” the priority directions of youth policy, reforms aimed at ensuring youth employment, initiatives to enhance environmental awareness, as well as efforts to improve education quality, encourage scientific research, and support the intellectual potential of young people.
This meeting served as an important platform for increasing youth engagement, supporting their initiatives, and learning about their future plans and aspirations.