Urganch davlat universitetida Orol dengizi va ekologik muammolarga bag'ishlab "Zakovat" musobaqasi bo'lib o'tdi
TTJ binosi ARM zalida Orol dengizi va ekologik muammolarga bag'ishlab o'tkazilayotgan "Zakovat" tanlovining universitet bosqichi bo'lib o'tadi va unda 8 ta fakultet Jismoniy madaniyat, Turizm va iqtisodiyot, Pedagogika, Xorijiy filalogiya, Fizika-matematika, Tabiiy fanlar, Tarix va Texnika fakultetlaridan jami 13 ta jamoa ishtirok etdi. G'olib jamoalar 14-mart kungi viloyat bosqichiga yo'llanmani qo'lga kiritishdi.

В Ургенчском государственном университете пройдет конкурс Заковата по Аральскому морю и проблемам окружающей среды
В зале Информационно-ресурсного центра студенческого общежития пройдет университетский этап конкурса «Заковат», посвященный проблемам Аральского моря и экологии, который будет состоять из 8 факультетов: физическая культура, туризм и экономика, педагогика, иностранная филология, физика. всего 13 команд с факультета математики, естествознания, истории и техники. Команды-победители вышли в региональный тур 14 марта.