Urganch davlat universitetida Orol dengizi va ekologik muammolarga bag'ishlab "Zakovat" musobaqasi bo'lib o'tdi
TTJ binosi ARM zalida Orol dengizi va ekologik muammolarga bag'ishlab o'tkazilayotgan "Zakovat" tanlovining universitet bosqichi bo'lib o'tadi va unda 8 ta fakultet Jismoniy madaniyat, Turizm va iqtisodiyot, Pedagogika, Xorijiy filalogiya, Fizika-matematika, Tabiiy fanlar, Tarix va Texnika fakultetlaridan jami 13 ta jamoa ishtirok etdi. G'olib jamoalar 14-mart kungi viloyat bosqichiga yo'llanmani qo'lga kiritishdi.

The Urgench State University will host the Zakovat Competition on the Aral Sea and environmental problems
In the Information Resource Center hall of the student hostel, the university stage of the competition "Zakovat" devoted to the Aral Sea and environmental problems will be held, which will consist of 8 faculties: Physical Culture, Tourism and Economics, Pedagogy, Foreign Philology, Physics. a total of 13 teams from the Faculty of Mathematics, Natural Sciences, History and Technology. The winning teams qualified for the regional round on March 14.