“Ta’lim to‘g‘risida”gi Qonuni mazmun-mohiyati, uning ijrosi hamda “Oliy ta’lim tizimida o‘quv reja va fan dasturlarini takomillashtirish, OTMlarda kredit-modul tizimining afzalliklari to‘g‘risida”gi masalalar yuzasidan brifing
2020 yil 31 oktabr kuni Urganch davlat universiteti Ma’naviyat xonasida O‘zbekiston Respublikasi “Ta’lim to‘g‘risida”gi Qonuni mazmun-mohiyati, uning ijrosi hamda “Oliy ta’lim tizimida o‘quv reja va fan dasturlarini takomillashtirish, OTMlarda kredit-modul tizimining afzalliklari to‘g‘risida”gi masalalar yuzasidan brifing o‘tkazildi. Unda Urganch davlat universiteti rahbar xodimlari, ommaviy axborot vositalari xodimlari, jamoat tashkilotlari vakillari ishtirok etishdi.
Brifingda Universitetning bosh yuriskonsulti Sh.Atayev O‘zbekiston Respublikasining “Ta’lim to‘g‘risida”gi Qonuni mazmun-mohiyati, uning ijrosi yuzasidan Urganch davlat universitetida amalga oshirilayotgan ishlar haqida, UrDU o‘quv ishlari bo‘yicha prorektori S. Xodjaniyozov “Oliy ta’lim tizimida o‘quv reja va fan dasturlarini takomillashtirish, oliy ta’lim muassasalarida kredit-modul tizimining afzalliklari haqida, Yoshlar bilan ishlash bo‘yicha prorektor S.Davletov Urganch davlat universitetida bugungi kunda amalga oshirilayotgan ta’lim-tarbiyaviy jarayonlar, qo‘shma ta’lim dasturlari, ilmiy pedagogik kadrlar tayyorlash, yoshlar bilan ishlash haqida so‘zga chiqdilar.

Briefing on the content and essence of the Law "On Education", its implementation and "Improvement of curricula and science programs in higher education, the advantages of the credit-module system in higher education"
On October 31, 2020 in the Spirituality Conference Hall of Urgench State University a briefing on the content of the Law of the Republic of Uzbekistan "On Education", its implementation and "Improving curricula and science programs in higher education, the advantages of credit-module system in universities" was held. It was attended by senior officials of Urgench State University, members of the media, representatives of public organizations.
At the briefing, the General Legal Adviser of the University Sh.Ataev spoke about the content of the Law of the Republic of Uzbekistan "On Education", the work carried out at Urgench State University on its implementation, Vice-Rector for Academic Affairs of UrSU S. Khodjaniyazov “On the improvement of curricula and science programs in higher education, the advantages of the credit-module system in higher education, Vice-Rector for Youth S.Davletov Current educational processes at Urgench State University, joint educational programs, training of scientific and pedagogical staff, talked about working with young people.