“Ta’lim to‘g‘risida”gi Qonuni mazmun-mohiyati, uning ijrosi hamda “Oliy ta’lim tizimida o‘quv reja va fan dasturlarini takomillashtirish, OTMlarda kredit-modul tizimining afzalliklari to‘g‘risida”gi masalalar yuzasidan brifing
2020 yil 31 oktabr kuni Urganch davlat universiteti Ma’naviyat xonasida O‘zbekiston Respublikasi “Ta’lim to‘g‘risida”gi Qonuni mazmun-mohiyati, uning ijrosi hamda “Oliy ta’lim tizimida o‘quv reja va fan dasturlarini takomillashtirish, OTMlarda kredit-modul tizimining afzalliklari to‘g‘risida”gi masalalar yuzasidan brifing o‘tkazildi. Unda Urganch davlat universiteti rahbar xodimlari, ommaviy axborot vositalari xodimlari, jamoat tashkilotlari vakillari ishtirok etishdi.
Brifingda Universitetning bosh yuriskonsulti Sh.Atayev O‘zbekiston Respublikasining “Ta’lim to‘g‘risida”gi Qonuni mazmun-mohiyati, uning ijrosi yuzasidan Urganch davlat universitetida amalga oshirilayotgan ishlar haqida, UrDU o‘quv ishlari bo‘yicha prorektori S. Xodjaniyozov “Oliy ta’lim tizimida o‘quv reja va fan dasturlarini takomillashtirish, oliy ta’lim muassasalarida kredit-modul tizimining afzalliklari haqida, Yoshlar bilan ishlash bo‘yicha prorektor S.Davletov Urganch davlat universitetida bugungi kunda amalga oshirilayotgan ta’lim-tarbiyaviy jarayonlar, qo‘shma ta’lim dasturlari, ilmiy pedagogik kadrlar tayyorlash, yoshlar bilan ishlash haqida so‘zga chiqdilar.

Брифинг о содержании и сущности Закона «Об образовании», его реализации и «Совершенствование учебных планов и научных программ в высшем образовании, преимущества кредитно-модульной системы в высшем образовании»
31 октября 2020 года в кабинете духовности Ургенчского государственного университета прошел брифинг о содержании Закона Республики Узбекистан «Об образовании», его реализации и «Совершенствование учебных планов и научных программ в высшей школе, преимущества кредитно-модульной системы в высших учебных заведениях». В нем приняли участие руководители Ургенчского государственного университета, представители СМИ, представители общественных организаций.
На брифинге главный юрисконсульт университета Ш. Атаев рассказал о содержании Закона Республики Узбекистан «Об образовании», о работе, проводимой в Ургенчском государственном университете по его реализации, проректор по учебной работе УрГУ С. Ходжаниязов «О совершенствовании учебных планов и научных программ в высшей школе, преимуществах кредитно-модульной системы в высшей школе», проректор по делам молодежи С.Давлетов Текущие учебные процессы в Ургенчском государственном университете, совместные образовательные программы, подготовка научно-педагогических кадров , рассказали о работе с молодежью.